موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109384 :کد

بر اساس گزارش:

انفجاربمب در لیبی

  پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۶
تعداد بازدید : ۱۹۹   
 تحلیل ایران -انفجاربمب در لیبی

انفجار دوخودروی بمب گذاری شده در ورودی پادگان گردان نیروهای ویژه موسوم به «صاعقه» در شهر بنغازی واقع در شرق لیبی به زخمی شدن ۱۵ نظامی منجر شد.

 انفجار دوخودروی بمب گذاری شده در ورودی پادگان گردان نیروهای ویژه موسوم به «صاعقه» در شهر بنغازی واقع در شرق لیبی به زخمی شدن 15 نظامی منجر شد.

 

به گزارش تحلیل ایران بر اساس گزارش چهارشنبه شب شبکه خبری الجزیره این نیروها وابسته به نیروهای ارتشبد خلیفه حفتر بوده اند.

 

'سرهنگ میلود الزوی' سخنگوی گردان نیروهای ویژه حفتر گفت: دو خودروی بمب گذاری شده پس از توقف در مقابل در اصلی پادگان نظامی از سوی افراد ناشناس منفجر شدند.الزوی با اشاره به این که در این حادثه سه غیر نظامی نیز به صورت جزئی زخمی شده اند، افزود: انفجار خودروی دوم اندکی پس از خودروی اول پس از آن صورت گرفت که شماری از نیروهای نظامی درپی انفجار خودروی اول جمع شده بودند.


ایرنا نوشت: همچنین سه تن دیگر از نیروهای خلیفه حفتر نیز در انفجار یک مین که از سوی نیروهای وابسته به شورای انقلابیون بنغازی کارگذاشته شده بود، کشته شدند.مین منفجر شده در منطقه 'ابو اصنیب' جایی که نیروهای شورای انقلابیون بنغازی چند روز پیش پس از درگیری با نیروهای حفتر از این منطقه عقب نشینی کرده بودند، منفجر شد.سخنگوی نیروهای محافظ بنادر نفتی لیبی روز چهارشنبه از درگیری شدید در نزدیکی تاسیسات نفتی مهم این کشور و تصرف شهربن جواد از سوی گروه های مسلح خبر داد.لیبی از سال 2011 و سقوط معمر قذافی دیکتاتور پیشین این کشور با بحران سیاسی روبه رو شده و به دو بخش غربی و شرقی تقسیم شده است.دولت در بخش غرب به ریاست فایز سراج بوده و از سوی محافل بین المللی به رسمیت شناخته می شود و دولت دیگری که تحت حمایت خلیفه حفتر فرمانده پیشین ارتش لیبی است و در طبرق در شرق این کشور فعالیت داشته و فاقد اعتبار جهانی است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :