موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اقتصاد

a/109424 :کد

رییس جمهوری سوییس

هیچ مشکلی بر سر راه گسترش روابط اقتصادی میان تهران وبرن نیست

  پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۲
تعداد بازدید : ۱۹۰   
 تحلیل ایران -هیچ مشکلی بر سر راه گسترش روابط اقتصادی میان تهران وبرن نیست

«یوهان اشنایدر آمان» رئیس جمهور سوئیس روز پنجشنبه در جریان دیدار با محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری اسلامی ایران در شهر 'برن'، تصریح کرد.

«یوهان اشنایدر آمان» رئیس جمهور سوئیس روز پنجشنبه در جریان دیدار با محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس جمهوری اسلامی ایران در شهر 'برن'، تصریح کرد: هیچ مشکلی بر سر راه گسترش روابط اقتصادی میان دو کشور نمی بینم .

 

به گزارش تحلیل ایران ، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهوری و «یوهان اشنایدر آمان» رئیس جمهور سوئیس روز پنجشنبه در شهر 'برن' در مورد راهکاری های گسترش همکاری های اقتصادی و بانکی میان دو کشور مذاکره کردند.


«محمد نهاوندیان» در جریان دیدار با «یوهان اشنایدر آمان» رئیس جمهور سوئیس با اشاره به گسترش روابط اقتصادی ایران و سوئیس تاکید کرد که دو کشور بایستی با برنامه ریزی و تدوین یک نقشه راه، سرعت بیشتری به تبادلات و همکاری های اقتصادی شان بخشند.


وی افزود: با توجه به افزایش فعالیت های اقتصادی صورت گرفته در ایران پس از برجام، همکاری های دوکشور می تواند گام های موثر و عملیاتی بیشتری را بردارد.


نهاوندیان همچنین با اشاره به علاقه مندی شرکت های بزرگ بین المللی برای سرمایه گذاری و همکاری در بخش های مختلف اقتصاد ایران بیان داشت: سوئیس به عنوان یک مرکز بزرگ مالی جهان می تواند در تامین مالی این سرمایه گذاری ها نقش مهمی را ایفا و سهیم باشد.


رئیس دفتر رئیس جمهور افزود: بانک های ایرانی امروز با مهیا کردن شرایط و الزمات همکاری با بانکی های خارجی آمادگی هرگونه همکاری با بانک های سوئیسی را دارند و با توجه به حجم مبادلاتی که امروز بین بانکی ها دو کشور انجام می شود، زمینه های فعالیت های گسترده تر وجود دارد.


نهاوندیان گفت: ایران و سوئیس در حوزه های متنوع اقتصادی به ویژه همکاری های پولی و بانکی و پروژه های زیادی را می توانند در همکاری های بلند مدت صورت دهند و با برنامه ریزی این همکاری ها را سرعت بخشند.


وی عنوان کرد: با توجه به همکاری های موثر و تاکیدات مقامات عالی دولت سویس و علاقه مندی شرکت ها و موسسات مالی و بانکی سوئیس برای همکاری با ایران، امید آن هست که در کوتاه مدت فعالیت های گسترده و موثر بین دو کشور صورت پذیرد.


«یوهان اشنایدر آمان» رئیس جمهوری سوئیس نیز در این دیدار،ضمن ابراز خرسندی از سفر نهاوندیان به سوئیس، به تداوم مذاکرات بین مقامات دو کشور اشاره کرد: خوشحالم که مذاکرات و توافقاتی که پیرو ملاقات های خود با رئیس جمهور ایران در تهران و مقر سازمان ملل داشتم، امروز به نتایج ملموسی رسیده و حجم مبادلات اقتصادی دو کشور را به دو برابر میزان گذشته رسانده است. از این نظر ،دولت سوئیس علاقه مند است این همکاری ها و توافقات تداوم و سرعت بیشتری به خود گیرد.


وی افزود: دولت سوئیس علاقه مند به توسعه همکاری ها و روابط اقتصادی با ایران است و از این نظر از همکاری های اقتصادی در حوزه های متنوع به ویژه در حوزه بانکی استقبال می کند. با توجه به همین علاقه مندی ها، بانک های متعدد سوئیس فعالیت خود را با بانکی های ایرانی بیشتر کرده اند و امیدوارم با مذاکراتی که درخلال این سفر با بانکداران سوئیسی انجام می گیرد، همکاری های مالی و بانکی دو کشور سرعت و گسترش بیشتری یابد.


'یوهان اشنایدر آمان' افزود: من هیچ مشکلی را بر سر راه گسترش روابط اقتصادی بین ایران و سوئیس نمی بینم و از این نظر معتقدم که ایران و سوئیس بایستی زمینه های متنوعی را در روابط خود پیش بینی کنند.


رئیس جمهوری سوئیس که همزمان عهده دار وزارت اقتصاد این کشور نیز هست، با اشاره به مذاکرات موثر بین مقامات ایران و سوئیس در ماه های اخیر اضافه کرد: امیدواریم در جریان سفر هفته آتی قائم مقام وزیر اقتصاد سوئیس به تهران، توافقات بیشتری در این حوزه بین دو کشور صورت گیرد.


ایرنا نوشت : «محمد نهاوندیان» رئیس دفتر رئیس جمهوری شامگاه چهارشنبه به منظور دیدار و گفت وگو با رئیس جمهوری و بانکداران سوییس و بررسی راهکارهای توسعه روابط بانکی و همکاری های مالی و پولی دو کشور وارد 'برن 'شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :