موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/109445 :کد

رئیس جمهوری صربستان

استوار نامه سفیر جدید ایران تسلیم رئیس جمهوری صربستان شد

  پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۱
تعداد بازدید : ۱۶۴   
 تحلیل ایران -استوار نامه سفیر جدید ایران تسلیم رئیس جمهوری صربستان شد

«حسین ملا عبداللهی» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در بلگراد روز پنجشنبه استوارنامه خود را به «تومیسلاو نیکولیچ» رئیس جمهوری صربستان تسلیم کرد.

«حسین ملا عبداللهی» سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در بلگراد روز پنجشنبه استوارنامه خود را به «تومیسلاو نیکولیچ» رئیس جمهوری صربستان تسلیم کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران،  رئیس جمهوری صربستان در این مراسم با اشاره به روابط خوب دو کشور ابراز اطمینان کرد که در مدت ماموریت سفیر جدید ایران روابط و همکاری های دو کشور در آینده سیر صعودی داشته باشد.


تومیسلاو نیکولیچ همچنین به دیدار خود در سال جاری از ایران و ملاقات با رئیس جمهوری کشورمان اشاره و از موضع ثابت جمهوری اسلامی ایران در مورد مواضع ایران درباره اعلام یکجانبه استقلال کوزوو قدردانی کرد.


سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در صربستان نیز در این دیدار ضمن ابلاغ سلام دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری کشورمان به همتای صربستانی بر لزوم و اهمیت گسترش روابط دو کشور در حوزه های مختلف به ویژه در بخش های اقتصادی و فرهنگی تاکید کرد.


ملاعبداللهی در این دیدار به نقش مهم صربستان در ثبات و امنیت منطقه بالکان و نقش مهم جمهوری اسلامی ایران در منطقه خاورمیانه اشاره و بر اهمیت گسترش روابط و همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف تاکید کرد.


وی در این دیدار به وجود ظرفیت همکاری تهران و بلگراد در زمینه های مختلف بویژه فرهنگی، گردشگری و اقتصادی اشاره کرد و گفت که ایران و صربستان قطعا از این ظرفیت می توانند درجهت منافع ملت های دو کشور استفاده کنند.


سفیر جدید کشورمان در 24 آبان ماه امسال وارد بلگراد شد.

 

ایسنا نوشت: ملاعبداللهی پیشتر مدیرکل تشریفات و مدیر کل آفریقا وزارت خارجه و سفیر ایران در نیجریه و ویتنام بوده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :