موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109457 :کد

ترکیه

ترکیه ۳۰۰ کماندو به سوریه اعزام می کند

  پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ — ۲۳:۲۳
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -ترکیه ۳۰۰ کماندو به سوریه اعزام می کند

رسانه های ترکیه پنجشنبه شب از اعزام ۳۰۰ تن از نیروهای کماندویی ارتش ترکیه به سوریه برای شرکت درعملیات سپر فرات این کشور خبر دادند.

رسانه های ترکیه پنجشنبه شب از اعزام 300 تن از نیروهای کماندویی ارتش ترکیه به سوریه برای شرکت درعملیات سپر فرات این کشور خبر دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران  شبکه خبر تلویزیون دولتی ترکیه خبر داد این کماندوها از هنگ یازدهم کماندویی نیروی زمینی ارتش ترکیه در شهرستان دنیزلی درغرب ترکیه از طریق هوایی به مرز سوریه اعزام شدند.


دراین گزارش توضیح بیشتری داده نشده است.


خبر اعزام نیروی تازه نفس به شمال سوریه درحالی اعلام می شود که نیروهای این کشور با همراهی گروهی از معارضان سوری موسوم به ارتش آزاد سوریه درحال محاصره شهر استراتژیک الباب هستند.


ترکیه از 24 اوت گذشته عملیاتی را تحت عنوان سپر فرات در شمال سوریه شروع کرده و به گفته ارتش این کشور تا کنون نزدیک به دو هزار کیلومتر در منطقه از عناصر تروریستی داعش و سایر عناصر تروریستی پاکسازی شده است. ترکیه بر آن است تا منطقه ای امن به وسعت پنج هزار کیلومتر مربع در شمال سوریه به عرض نزدیک به 100 کیلومتر و عمق 50 کیلومتر ایجاد کند.


آنکارا با ادعای اینکه وجود عناصر تروریستی داعش و گروههای PYD/YPG تهدیدی علیه امنیت ملی و مرزهای بین المللی این کشور است، تاکید دارد این منطقه را از عناصر تروریستی پاکسازی و منطقه ای امن برای اسکان آوارگان سوری ایجاد خواهد کرد.


ایرنا نوشت: از نظر ترکیه PYD/YPG شاخه ای از حزب کارگران کردستان ترکیه (پ ک ک) است و این کشور بیم آن دارد که این گروهها منطقه خودمختاری را در شمال سوریه تشکیل داده تمامیت ارضی و امنیت ملی این کشور را به مخاطره بیندازند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :