موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109463 :کد

گذرگاه رفح

مصر گذرگاه رفح را به مدت سه روز بازگشایی می کند

  پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ — ۲۳:۴۸
تعداد بازدید : ۲۰۲   
 تحلیل ایران -مصر گذرگاه رفح را به مدت سه روز بازگشایی می کند

مقام های مصری روز پنجشنبه اعلام کردند که گذرگاه مرزی رفح در مرز با فلسطین را از روز شنبه ۲۰ آذرماه (۱۰ دسامبر) به مدت سه روز باز خواهند کرد.

مقام های مصری روز پنجشنبه اعلام کردند که گذرگاه مرزی رفح در مرز با فلسطین را از روز شنبه 20 آذرماه (10 دسامبر) به مدت سه روز باز خواهند کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران ،   این گذرگاه برای دانشجویان، ورود کمک های بشر دوستانه و شهروندانی که در صدد ورود به نوار غزه هستند، بازگشایی می شود.


وزارت کشور فلسطین در غزه که زیر نظر جنبش حماس است، در بیانیه شب گذشته خود اعلام کرد: ‌مقام های مصری خبر بازگشایی این گذرگاه مرزی را به آنان داده اند و تاکید کردند که گذرگاه رفح از روز شنبه آینده برای انتقال کمک های پزشکی و بشردوستانه به نوار غزه و بازگشت برخی از فلسطینی ها به غزه صورت گرفته است.


کمیته امور گذرگاه‌ها و مرزها وابسته به وزارت کشور در غزه اعلام کرد که نزدیک به 20 هزار فلسطینی نیاز ضروری دارند تا از این گذرگاه عبور کنند.


ایرنا نوشت: گذرگاه زمینی رفح، نوار غزه را به مصر متصل می کند و از جولای 2013 (تیر/ مرداد 92) بسته است و در مواردی خاص و برای انتقال کمک های بشردوستانه بازگشایی می شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :