موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی مسکن

a/109517 :کد

عضوکمیسیون عمران مجلس:

اخذ مالیات ازخانه‌های خالی وسیله ای برای جلوگیری از احتکار

  جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۶
تعداد بازدید : ۲۵۶   
 تحلیل ایران -اخذ مالیات ازخانه‌های خالی وسیله ای برای جلوگیری از احتکار

عضوکمیسیون عمران مجلس،گفت: اخذ مالیات از خانه های خالی می تواند تورم ناشی از گرانی مسکن را مهار کرده و عرضه آن را افزایش دهد.

عضوکمیسیون عمران مجلس،گفت: اخذ مالیات از خانه های خالی می تواند تورم ناشی از گرانی مسکن را مهار کرده و عرضه آن را افزایش دهد.


به گزارش تحلیل ایران، سید احسن علوی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اخذ مالیات از خانه‌های خالی ابزاری کنترلی برای جلوگیری از احتکار مسکن و تبعات بی شمار آن است، گفت: با اخذ مالیات از خانه های خالی از سکنه مسکن دیگر به‌عنوان یک کالای سرمایه‌ای در میان مردم نخواهد بود.


نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید مکانیزمی برای ساماندهی بازار مسکن درنظر گرفته شود، افزود: اخذ مالیات از خانه های خالی از سکنه می تواند تورم ناشی از گرانی اجاره، خرید و فروش مسکن را مهار کرده و عرضه آن را افزایش دهد.


اخذ مالیات از خانه های خالی از سوداگری در عرضه مسکن جلوگیری می کند

وی با تاکید بر اینکه اخذ مالیات از خانه های خالی،عاملی برای افزایش درآمد دولت از محل مالیات‌های مستقیم است، تصریح کرد: باید مسکن به کالایی مصرفی بدل شود تا تورم چشمگیر آن کاهش یابد.این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به انباشت نیاز به مسکن در سال های اخیر، گفت: در نتیجه وضعیت اقتصادی فعلی کشور، مسکن نیز با نرخ های کاذب و رکودی بی سابقه مواجه شده که برای این وضعیت و در راستای کمک به مردم باید اقداماتی انجام شود.عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: اخذ مالیات از خانه های خالی یکی از عوامل ایجاد انگیزه برای عرضه مسکن و جلوگیری از سوداگری در آن است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :