موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109519 :کد

بیکاری در عربستان

نرخ بیکاری در عربستان به بالاترین سطح خود رسیده است

  جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۹
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -نرخ بیکاری در عربستان به بالاترین سطح خود رسیده است

نرخ بیکاری درعربستان درمقایسه با چهار سال گذشته در این کشور به بالاترین سطح خود رسیده است.

نرخ بیکاری درعربستان درمقایسه با چهار سال گذشته در این کشور به بالاترین سطح خود رسیده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، آمار رسمی نشان می دهد که در سه ماهه سوم سال 2016 شمار بیکاران در این کشور به 693 هزار و 800 نفر رسید که دراین میان 254 هزار و 100 نفر را افراد مذکر تشکیل می دهند.


بیکاری درمیان جوانان عربستان به عنوان جذب کننده تقریبا ده میلیون نیروی کار خارجی در تمامی زمینه ها هم اکنون در این کشور به یک بحران تبدیل شده است.


رهبران سعودی برای زرق و برق دادن به چشم انداز 2030 مطرح شده از سوی محمد بن سلمان جانشین ولیعهد که در بردارنده نشانه ها و شاخص های خطرناکی است، 'مفرج الحقبانی' وزیر کار سابق این کشور را عامل چنین بحرانی معرفی کردند و درهمین راستا سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی با صدور حکمی الحقبانی را تنها پس از هفت ماه از تصدی پست وزارت کار از کار برکنار کرده و علی الغفیض را جانشین وی کرد.


مشکل افراد بیکار یکی از بزرگ ترین مشکلات فراروی دولت سعودی است که علیرغم گذشت بیش از ده دهه نه تنها نتوانسته آن را حل کند بلکه این بحران روز به روز درحال گسترش یافتن بیشتر است.


بر پایه گزارش شرکت سرمایه گذاری 'جدوی' میانگین بیکاری میان عربستانی ها از 11.5 درصد در سال 2015 به 12.1 درصد در سال 2016 افزایش یافت که بالاترین نرخ از سال 2012 به این سو به شمار می رود.


ایرنا نوشت : هم اکنون صدها نفر با مدرک دکترا در عربستان سالها است که با معضل بیکاری دست و پنجه نرم می کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :