موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109525 :کد

عربستان و حمایت از طالبان

عربستان با حمایت از طالبان به جنگ در افغانستان دامن می زند

  جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۲۹
تعداد بازدید : ۴۸۲   
 تحلیل ایران -عربستان با حمایت از طالبان به جنگ در افغانستان دامن می زند

نشریه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت: مقامات سعودی و ثروتمندان عربستان ظرف چند سال گذشته با تامین مالی محرمانه طالبان به جنگ در افغانستان دامن می زنند.

نشریه آمریکایی نیویورک تایمز نوشت: مقامات سعودی و ثروتمندان عربستان ظرف چند سال گذشته با تامین مالی محرمانه طالبان به جنگ در افغانستان دامن می زنند.

 

به گزارش تحلیل ایران ، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز ضمن اعلام این مطلب افزود: عربستان علیرغم ادعای خود مبنی بر حمایت از دولت افغانستان به شکل های گوناگون از جنبش تروریستی طالبان حمایت می کند.


نیویورک تایمز خاطرنشان کرد: رهبران افغانستان از عربستان می خواهند تا دست از این کار بردارد ، اما ریاض از کمک های ارسال شده برای طالبان و دیگر گروه های تندرو تروریستی چشم پوشی می کند و هم اکنون به یک واسطه قوی برای این گروه ها تبدیل شده است.


در همین راستا آغاخان وزیر دارایی سابق طالبان در گفت وگو با نیویورک تایمز از سفرهای خود به عربستان طی سالهای گذشته تا کنون جهت تامین بودجه طالبان سخن به میان آورد که ظاهرا با عنوان ادای مناسک حج انجام گرفته است.


ایرنا نوشت : نیویورک تایمز به نقل از مشاور سابق وزارت خارجه آمریکا نوشت: رژیم سعودی به طالبان اجازه داد تا با تهدید خانواده های صدها کارگر افغانی مشغول کار در عربستان میلیونها دلار تحت عنوان مالیات از آنها باج دریافت کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :