موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109529 :کد

وزیر سابق «اولاند»

حکم زندان وزیر سابق «اولاند» به اتهام پولشویی و فرار مالیاتی

  جمعه ۱۹ آذر ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۶
تعداد بازدید : ۱۴۸   
 تحلیل ایران -حکم زندان وزیر سابق «اولاند» به اتهام پولشویی و فرار مالیاتی

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد حکم سه سال زندان «ژروم کائوزاک» (Jérôme Cahuzac) وزیر سابق بودجه دولت «فرانسوا اولاند» به اتهام فرار مالیاتی و پولشویی سوژه داغ سرمقاله نویسان فرانسوی شد.

خبرگزاری فرانسه اعلام کرد حکم سه سال زندان «ژروم کائوزاک» (Jérôme Cahuzac) وزیر سابق بودجه دولت «فرانسوا اولاند» به اتهام فرار مالیاتی و پولشویی سوژه داغ سرمقاله نویسان فرانسوی شد.

 

به گزارش تحلیل ایران خبرگزاری فرانسه روز جمعه نوشت: سرمقاله نویسان صبح امروز رسوایی مالی این وزیر سابق را موضوع گزارش های خود کردند.


بر اساس این گزارش، «ژروم کائوزاک» از سوی دادگاه به اتهام فرار مالیاتی و پولشویی مجرم شناخته و به سه سال زندان محکوم شد.


«پاتریسیا مُنار» (Patricia Menard) همسر سابق کائوزاک نیز به اتهام مخفی نگاه داشتن و ارسال میلیون ها یورو به خارج از کشور، به دو سال حبس محکوم شده است.


دادگاه پاریس در این پرونده «فرانسوا ریل» (Francois Reyl) بانکدار سوئیسی را که به این زوج برای انتقال پول کمک می کرد، به یک سال حبس تعلیقی و پرداخت 405 هزار دلار جریمه، محکوم کرد.


بانک ریل مستقر در ژنو سوئیس نیز در این قضیه از سوی دادگاه پاریس یک میلیون و 870 هزار یورو جریمه شده است.


کائوزاک 64ساله در دادگاه، پنهان کاری مالی را برای مرفه نگاه داشتن خانواده اش پذیرفت. این موارد شامل خرید یک دستگاه آپارتمان برای خانواده خود در لندن، پاریس و هزینه تعطیلات در جزیره موریس می شود.


خبرگزاری فرانسه گزارش داد: این رسوایی مالی نخستین سری از تاثیرات منفی در دروه ریاست جمهوری فرانسوا اولاند بود و رئیس جمهوری فرانسه را وادار کرد دستور مسدود کردن دارایی های شخصی وزیر بودجه خود را صادر کند.


کائوزاک پیشتر و در شهریور گذشته از سوی دستگاه قضایی فرانسه به کلاهبرداری مالیاتی و این که ارزش واقعی دارایی خود را از سال 2012میلادی، زمانی که به این سمت رسید، اعلام نکرده است، متهم شد.


بانک ریل ژنو نیز متهم است که در سال 2009 میلادی به انتقال دارایی های وزیر سابق بودجه فرانسه به کشور سنگاپور کمک می کرد.


ایرنا نوشت: فرار مالیاتی و پولشویی وزیر سابق بودجه فرانسه در سال های 1992تا 2013 میلادی صورت گرفته است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :