موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109539 :کد

همه‌پرسی قانون اساسی

زمان برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی ترکیه مشخص شد

  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۸
تعداد بازدید : ۳۱۵   
 تحلیل ایران -زمان برگزاری همه‌پرسی قانون اساسی ترکیه مشخص شد

یک مقام ارشد دولت ترکیه از احتمال برگزاری همه پرسی قانون اساسی این کشور در نیمه نخست سال میلادی آتی خبر داد.

یک مقام ارشد دولت ترکیه از احتمال برگزاری همه پرسی قانون اساسی این کشور در نیمه نخست سال میلادی آتی خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری رویترز، نورالدین جانیکلی، معاون نخست وزیر ترکیه امروز جمعه اعلام کرد، مقام‌های این کشور در نظر دارند حد اکثر تا ماه مه همه پرسی مربوط به ایجاد تغییرات در قانون اساسی را برگزار کنند. این همه پرسی امکان افزایش اختیارات ریاست جمهوری را فراهم خواهد آورد.


معاون نخست وزیر ترکیه اعلام کرد: حزب حاکم عدالت و توسعه امروز جمعه اقدام به ارائه لایحه مربوط به برگزاری همه پرسی قانون اساسی به پارلمان کرده است.


این مقام ارشد دولت ترکیه با رد امکان برگزاری انتخابات زود هنگام تا پیش از سال 2019 خاطرنشان کرد: به نظر می‌رسد امکان برگزاری همه پرسی در ماه مارس یا آوریل وجود دارد اما این همه پرسی نهایتا تا ماه مه برگزار خواهد شد.


رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه و حامیان وی مدت‌هاست بر این ادعای خود اصرار دارند که این کشور "نیازمند به رهبری قدرتمند قوه مجریه است تا از به وجود آمدن دولت‌های ائتلافی شکننده نظیر گذشته" جلوگیری به عمل آید.


ایسنا نوشت: انتظار دارد تمامی اعضای حزب عدالت و توسعه به پیشنهاد ارائه شده درباره برگزاری همه پرسی رای مثبت دهند و اعضای حزب اپوزیسیون حرکت ملی نیز از آن حمایت کنند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :