موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109615 :کد

مذاکرات با طالبان

شروط طالبان برای مذاکره مستقیم با آمریکا اعلام شد

  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ — ۱۴:۵۷
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -شروط طالبان برای مذاکره مستقیم با آمریکا اعلام شد

د نیوز نوشت: به رسمیت شناختن دفتر سیاسی طالبان در قطر و حذف اسامی رهبران ارشد این گروه از لیست سیاه سازمان ملل متحد پیش‌شرط گفت‌وگوهای مستقیم از طرف طالبان با آمریکا اعلام شده است.

به رسمیت شناختن دفتر سیاسی طالبان در قطر و حذف اسامی رهبران ارشد این گروه از لیست سیاه سازمان ملل متحد پیش‌شرط گفت‌وگوهای مستقیم از طرف طالبان با آمریکا اعلام شده است.

 

به گزارش تحلیل ایران ، طالبان اعلام کرده اگر آمریکا پیش شرط‌های این گروه را بپذیرد،‌ حاضر است با این گروه وارد مذاکره مستقیم شود.


  به رسمیت شناختن دفتر سیاسی طالبان در قطر و حذف رهبران ارشد طالبان از لیست سیاه سازمان ملل متحد پیش شرط‌های ابتدایی طالبان برای گفتگو اعلام شده است.


«سهیل شاهین» سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد: این گروه خواهان گفتگوی مستقیم با آمریکاست، اما در قدم نخست باید واشنگتن دفتر طالبان در قطر را به رسمیت بشناسد و اسم رهبران ارشد این گروه را از لیست سیاه سازمان ملل متحد حذف کند.


سخنگوی طالبان افزود: حضور نیروهای نظامی آمریکا در افغانستان ادامه جنگ و افزایش خشونت‌های جاری را سبب شده است.


فارس نوشت : وی با بیان اینکه حضور نیروهای خارجی، حاکمیت و آزادی سیاسی این کشور را تضعیف کرده گفت: به همین دلیل ما از آمریکا و متحدین بین‌المللی‌اش تقاضا کردیم وارد گفتگوهای مستقیم با طالبان شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :