موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/109620 :کد

دادگاه زاکانی

علیرضا زاکانی فردا به دادگاه می رود

  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۸
تعداد بازدید : ۲۶۵   
 تحلیل ایران -علیرضا زاکانی فردا به دادگاه می رود

علیرضا زاکانی برای پاسخگویی به شکایات منسوبان دولت فردا برای دومین بار در دادگاه کارکنان دولت حاضر می شود.

علیرضا زاکانی برای پاسخگویی به شکایات منسوبان دولت فردا برای دومین بار در دادگاه کارکنان دولت حاضر می شود.

 

به گزارش تحلیل ایران ، علیرضا زاکانی نماینده مردم تهران درمجلس نهم، فردا یکشنبه با حضور در دادگاه به شکایت های مطرح شده ازسوی وزارت نفت، معاونت حقوقی ریاست جمهوری و همچنین سیداحمد موسوی ازچهره های نزدیک به مشایی و حسین فریدون، پاسخ می دهد.


براساس این گزارش، زاکانی همچنین در دوران نمایندگی، مطالب متعددی درباره مفاسد قرارداد کرسنت و خسارات چندده میلیاردی این قرارداد برای کشور مطرح کرده بود که در این باره نیز شکایت هایی از جانب مسئولان دولتی علیه وی مطرح شده و زاکانی اعلام کرده است که در دادگاه اسناد خود درباره قراداد کرسنت را ارائه خواهد کرد.


اولین جلسه علنی 23 آبان ماه با شکایت معاونت حقوقی ریاست جمهوری، حسین فریدون و رسول دانیال زاده به عنوان شاکی خصوصی در شعبه 1057 دادگاه کارکنان دولت به ریاست قاضی نصرت الله حیدری با عناوین اتهامی نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و افترا برگزار شد.


درآغازجلسه نماینده حقوقی رئیس جمهوری با درخواست قاضی حیدری در بیان شکایت خود گفت: زاکانی درنشست خبری در تاریخ 27 بهمن 1394 با عنوان «گزارش یک فاجعه» در دانشکده خبرگزاری فارس اقدام به بیان مطالب کذب علیه رئیس جمهوری و دولت کرده است.


سپس وکیل حسین فریدون دربیان شکایت خود با عنوان اتهام افترا گفت: آقای زاکانی موکلم را متولی سازمان فساد معرفی کرده و گفته است اسناد متقنی از شبکه مخوف در اختیار دارد.


نماینده دادستان با حضور در جایگاه کیفرخواست علیرضا زاکانی را اینگونه قرائت کرده است: در این پرونده علیرضا زاکانی فاقد سابق کیفری به اتهام نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی و اضرار به غیر از طریق مصاحبه با برنامه توقف ممنوع شبکه پنج و به اتهام افترا از طریق اتهام زدن به رسول دانیال زاده مبنی بر دست اندازی به بیت المال و اتهام به فریدون مبنی بر غارت و چپاول و با استناد به مواد 697 و 698 قانون مجازات اسلامی برای متهم تقاضای مجازات می شود.


زاکانی پس ازاعلام خبر رضایت رسول دانیال زاده از شکایت توسط رئیس دادگاه به دفاع از خود پرداخت و گفت: بنده به عنوان نماینده مردم درمجلس و براساس سوگندی که با مردم یاد کرده بودم، با خود عهد کرده ام به دفاع از حقوق ملت بپردازم تا مانع از تجاوز و چپاول به اموال عمومی شوم.


ایرنا نوشت : وی ادامه داد نشست مطبوعاتی گزارش یک فاجعه با بررسی ابعاد گوشه ای ازفساد در کشور و در راستای وظیفه قانونی خودم برگزارشده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :