موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی اقتصاد کلان

a/109639 :کد

به نقل از بلومبرگ:

کاهش تولید نفت در توافق اوپک و غیرعضو اوپک ها

  شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۸
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -کاهش تولید نفت در توافق اوپک و غیرعضو اوپک ها

کشورهای غیرعضو اوپک موافقت کردند برای کمک به تقویت قیمت نفت تولید روزانه خود را ۶۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهند.

کشورهای غیرعضو اوپک موافقت کردند برای کمک به تقویت قیمت نفت تولید روزانه خود را ۶۰۰ هزار بشکه در روز کاهش دهند.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از بلومبرگ، تولید کنندگان نفت غیر عضو اوپک موافقت کردند برای تقویت قیمت نفت و همراستا با کاهش 1.2 میلیون بشکه ای تولید روزانه نفت اوپک تولید روزانه خود را 600 هزار بشکه در روز کاهش دهند.


این توافق در نشست امروز اعضای اوپک و غیرعضوها در وین حاصل شده است. برای نخستین بار طی 15 سال گذشته است که اعضای اوپک و تولیدکنندگان غیرعضو اوپک برای تقویت قیمت نفت اقدام به کاهش هماهنگ تولید نفت می کنند.بر این اساس در حالی که قیمت نفت از نقطه اوج خود در سال 2012 به حدود یک سوم کاهش یافته است تولید کنندگان نفت از بزرگترین آن ها مثل روسیه و عربستان تا تولیدکنندگان کوچکی مثل بولیوی و گینه استوایی برای تقویت قیمت ها با هم متحد شده اند.

تسنیم نوشت: وزیر انرژی ونزوئلا در مورد توافق نشست امروز گفت: ما موفق شدیم 25 کشور عضو و غیرعضو اوپک را برای ثبات بخشیدن به بازار نفت متحد کنیم و از قیمتی منصفانه برای گروه خود حمایت کنیم.از زمان توافق اعضای اوپک برای کاهش 1.2 میلیون بشکه ای تولید نفت خود که در نشست ماه نوامبر اوپک حاصل شد قیمت نفت 15 درصد رشد داشته است.گزارشی در مورد این که کاهش 600 هزار بشکه ای تولید روزانه غیرعضوها چگونه بین آن ها توزیع می شود منتشر نشده است اما پیش تر روسیه اعلام کرده بود حاضر است تولید نفت خود را 300 هزار بشکه در روز کاهش دهد.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :