موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109667 :کد

منابع امنیتی:

آمار قربانیان دو انفجار تروریستی در استانبول

  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ — ۰۵:۳۲
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -آمار قربانیان دو انفجار تروریستی در استانبول

وزیر کشور ترکیه از افزایش تلفات دو انفجار تروریستی که شامگاه شنبه استانبول را لرزاند به ۲۹ کشته و ۱۶۶ زخمی خبر داد.

 
وزیر کشور ترکیه از افزایش تلفات دو انفجار تروریستی که شامگاه شنبه استانبول را لرزاند به ۲۹ کشته و ۱۶۶ زخمی خبر داد.

به گزارش تحلیل ایران، رسانه‌های ترکیه‌ای شنبه شب از وقوع انفجار در مرکز شهر استانبول خبر دادند. بنا بر این گزارش‌ها، این انفجار در مجاورت ورزشگاه «وودافون آرنا» متعلق به تیم فوتبال «بشیکتاش» ترکیه که در نزدیکی میدان تقسیم واقع شده، رخ داده است.وزیر کشور ترکیه می گوید که دست کم در یکی از این انفجارها،‌ یک خودروی بمب گذاری شده اتوبوس حامل پلیس ضدشورش ترکیه را هدف قرار داده بود.وزارت کشور ترکیه اعلام کرد در این حادثه دستکم 20 نفر زخمی شده‌اند که اغلب آن‌ها از نیروهای پلیس ضدشورش بوده‌اند که در نزدیکی ورزشگاه حضور داشته‌اند. ساعاتی بعد رسانه‌های بین‌المللی از قول برخی منابع اعلام کردند دست‌کم 13 نفر بر اثر این حادثه کشته شده‌اند.

 

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی نشان می‌دهد که دو ستون دود غلیظ از محل انفجارها به آسمان برخاسته است.کاربران ترکیه‌ای شبکه‌های اجتماعی می‌گویند خودروهای پلیس به سمت محل حادثه در حال حرکت هستند.در دقایق اولیه انتشار اخبار انفجار گزارش‌هایی هم از تیراندازی در نزدیک میدان تقسیم منتشر شده بود، که این گزارش‌ها بلافاصله تکذیب شد.کمتر از دو ساعت قبل در همین استادیوم مسابقه فوتبال تیم بشیکتاش برگزار شده بود.هنوز هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را بر عهده نگرفته است.برخی منابع اعلام کردند عامل انفجار یک خودروی بمب‌گذاری بوده که نزدیک اتوبوس حامل پلیس ضدشورش منفجر شده است.

پلیس استانبول اعلام کرد: حداقل بیست زخمی در انفجارهای امشب استانبول تاکنون به بیمارستان منتقل شده اند.  وزارت کشور همچنین اعلام کرده است دو انفجار در دو مکان متفاوت اما نزدیک استادیوم بشیکتاش رخ داده‌اند. بیشتر مجروحان از نیروهای پلیس ضدشورش ترکیه هستند.شبکه تی آر تی ترکیه اعلام کرد بن علی یلدریم نخست وزیر و وزیر کشور و فرماندار استانبول از نزدیک تحولات مربوط به انفجار در نزدیکی استادیوم فوتبال را دنبال می‌کنند.

راشاتودی اعلام کرد پس از دو انفجاری که در استانبول رخ داده صدای شلیک گلوله نیز به گوش رسیده است. سی ان ان ترک به نقل از وزیر کشور ترکیه در توئیتر نوشت دو انفجار جداگانه امشب در استانبول به وقوع پیوست؛ یکی خارج از استادیوم فوتبال و دیگری نزدیک پارک "ماجکا". وزیر کشور همچنین گفته است یکی از انفجارهای فوق را تا بدین لحظه حمله انتحاری ارزیابی می‌کند.

العالم به نقل از منابع پلیس ترکیه گزارش کرد که در این انفجار 38 نفر مجروح شده اند.همچنین منابع امنیتی و پلیس ترکیه اعلام کردند که در انفجار شنبه شب مقابل ورزشگاه ودافون شهر استانبول دست کم 13 نفر کشته شدند.وزیر کشور ترکیه ساعاتی بعد از انفجار گفت که دست‌کم 40 نفر که اکثر آنها نیروهای پلیس هستند در این دو انفجار زخمی شده‌اند. وی با بیان اینکه درباره شمار نفرات کشته شده اطلاعاتی در دست نیست ابراز امیدواری کرد که هیچکس در این حادثه کشته نشده باشد.وزارت کشور ترکیه در تشریح جزئیات بیشتر اعلام کرد دو انفجار جداگانه در استانبول به وقوع پیوسته است.  

⭕️ یکی از این دو انفجار در محوطه بیرونی باشگاه بشیکتاش و دیگری در نزدیکی پارک «مچکا»، واقع در منطقه «شیشیلی» استانبول به وقوع پیوست. وزارت کشور ترکیه می‌گوید انفجار نزدیکی پارک مچکا توسط عامل انتحاری صورت گرفته است.انفجار دیگر در مجاورت ورزشگاه «وودافون آرنا» متعلق به تیم فوتبال «بشیکتاش» ترکیه که در نزدیکی میدان تقسیم واقع شده، رخ داد.

 

- وزیر کشور ترکیه از افزایش تلفات انفجارهای شامگاه شنبه در استانبول این کشور به ۲۹ کشته و ۱۶۶ زخمی خبر داد.«سلیمان صویلو» اعلام کرد که از مجموع ۲۹ کشته در این حادثه ۲۷ نفر از نیروهای پلیس هستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :