موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109731 :کد

سناتورهای آمریکا

سناتورهای آمریکا به دنبال محدود کردن فعالیت خبرگزاری های روسیه

  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ — ۱۵:۳۸
تعداد بازدید : ۲۴۳   
 تحلیل ایران -سناتورهای آمریکا به دنبال محدود کردن فعالیت خبرگزاری های روسیه

سناتورهای آمریکایی در تلاش هستند تا فعالیت شبکه تلویزیونی راشاتودی و خبرگزاری روسیه موسوم به اسپوتنیک را در خاک این کشور محدود کنند.

سناتورهای آمریکایی در تلاش هستند تا فعالیت شبکه تلویزیونی راشاتودی و خبرگزاری روسیه موسوم به اسپوتنیک را در خاک این کشور محدود کنند.

 

به گزارش تحلیل ایران از وستی، مایکل مک فول، سفیر سابق آمریکا در روسیه گفت: پیشنهاد لایحه‌ای برای محدود کردن کار خبرگزاری اسپوتنیک و راشاتودی به عنوان جاسوس خارجی، تنظیم شده است.


به گفته وی "این رسانه‌ها در انتخابات 8 نوامبر از دونالد ترامپ، نامزد حزب جمهوری خواه حمایت کرده‌اند، ما قوانینی داریم که مانع از فعالیت دولتهای خارجی در حمایت مالی از نامزدهای ریاست جمهوری می‌شود، شاید زمان آن رسیده که قوانینی هم برای حمایت‌های غیرقابل اعتماد تنظیم کنیم!"


هر چند در آمریکا سه قانون تحت عنوان فعالیت جاسوسان خارجی وجود دارد که طبق آن هیچ سازمان خارجی اجازه حمایت مالی از نامزدهای انتخاباتی را ندارد با این وجود سایر روش‌ها در حمایت از نامزدها بلامانع است، به همین خاطر مک‌فول پیشنهاد کرده است تا محدودیت‌های بیشتری زیر نام این قانون برای ممانعت از حمایت رسانه‌های خارجی انجام شود.


تاکنون مقامات آمریکایی نتوانسته‌اند اسناد مشخصی را برای حمایت رسانه‌های گروهی روسیه از نامزد حزب جمهوری خواه ارایه دهند.


ایسنا نوشت: دولت روسیه هرگونه حمایت از دونالد ترامپ را در زمان انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تکذیب می‌کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :