موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109736 :کد

مایکل فالون:

لندن برای حل و فصل بحران سوریه با مسکو همکاری می کند

  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۴۱
تعداد بازدید : ۲۳۸   
 تحلیل ایران -لندن برای حل و فصل بحران سوریه با مسکو همکاری می کند

مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس روز یکشنبه با بیان اینکه لندن آماده همکاری نظامی با دولت جدید آمریکاست تصریح کرد که برای حل و فصل بحران سوریه همکاری هایش را با مسکو ادامه خواهد داد.

مایکل فالون وزیر دفاع انگلیس روز یکشنبه با بیان اینکه لندن آماده همکاری نظامی با دولت جدید آمریکاست تصریح کرد که برای حل و فصل بحران سوریه همکاری هایش را با مسکو ادامه خواهد داد.

 

به گزارش تحلیل ایران  وزیر دفاع انگلیس در گفت وگو با بی.بی.سی افزود: من آمادگی دارم تا با «جیم ماتیس» وزیر جدید دفاع آمریکا همکاری کنم ... تا تنش های موجود با مسکو را کاهش و در مسیر حل و فصل بحران سوریه با همکاری روسیه گام برداریم.


وی افزود: البته این بدین معناست نیست که ما روسیه را شریک برابر خود می دانیم. روسیه رقیب راهبردی ما در غرب است و ما بایستی این مساله را درک کنیم.


وزیر دفاع انگلیس همچنین از ریاض و حملات این کشور به یمن در چارچوب ائتلاف به رهبری عربستان دفاع کرد.


وی گفت: عربستان سعودی دوست انگلیس است. این کشور حق دارد تا از خودش دفاع کند، بحران یمن را حل و فصل و دولت مشروع را به این کشور بازگرداند. این اقدام ریاض از سوی سازمان ملل متحد حمایت می شود.


فالون با این حال بیان داشت: ما نمی توانیم در فضای عمومی به عربستان درس اخلاق بدهیم. اگر خواهان تغییر در رفتار ریاض هستید بایستی با این کشور کار کنیم و این دقیقا همان کاری است که ما صورت می دهیم.


این اظهارات در حالی بیان می شود که بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس اخیرا دولت عربستان را به سوء استفاده از اسلام برای منافع سیاسی اش و راه اندازی جنگ های نیابتی متهم کرد.


فالون در پاسخ به این سئوال که آیا بوریس جانسون در جریان سفرش به ریاض، مساله راه اندازی جنگ های نیابتی را مطرح خواهد کرد یا خیر گفت: او خاطرنشان خواهد ساخت که لندن از عربستان حمایت خواهد کرد.


ایرنا نوشت:بوریس جانسون وزیر خارجه انگلیس روز یکشنبه برای گفت وگو با مقامات سعودی وارد ریاض شد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :