موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109750 :کد

بن‌علی یلدریم:

پ‌ک‌ک عامل انفجارهای ترکیه

  یکشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۵ — ۱۹:۰۰
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -پ‌ک‌ک عامل انفجارهای ترکیه

نخست‌وزیر ترکیه می‌گوید دولت آنکارا «تقریباً هیچ شکی ندارد» که انفجارهای استانبول به دست شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) انجام شده است.

نخست‌وزیر ترکیه می‌گوید دولت آنکارا «تقریباً هیچ شکی ندارد» که انفجارهای استانبول به دست شبه‌نظامیان حزب کارگران کردستان (پ‌ک‌ک) انجام شده است.


به گزارش تحلیل ایران، بن‌علی یلدریم یکشنبه بعد از دیدار با مجروحان این دو انفجار به خبرنگاران گفت: «تحقیقات همچنان ادامه دارد اما تقریباً شکی نیست که این (حمله) را پ‌ک‌ک انجام داده است.»یلدریم همچنین یک روز عزای عمومی در ترکیه اعلام کرد.


گروه موسوم به شاهین‌های آزادی کرستان (تاک) – که پیش از این نیز چندین حمله در ترکیه انجام داده بود – یکشنبه در بیانیه‌ای مسئولیت انفجارهای استانبول را بر عهده گرفته است.در همین حال، نعمان کورتولموش، معاون نخست‌وزیر ترکیه، خاطر نشان کرد یافته‌های اولیۀ تحقیقات نشان می‌دهد شبه‌نظامیان پ‌ک‌ک عامل این حمله بوده‌اند.کورتولموش با اشاره به اینکه این حمله با دقت طراحی شده بود، ادامه داد هدف اصلی این حمله نیروهای پلیس ترکیه بود.این مقام ترک افزود در این حمله از حدود 300 کیلوگرم تا 400 کیلوگرم مواد منفجره استفاده شده است.

 

در همین حال رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، بر مبارزه با تروریسم تأکید کرد و افزود: «کشور و مردم من می‌توانند مطمئن باشند که ما تا پایان به مبارزه علیه بلای تروریسم ادامه خواهیم داد.»اردوغان همچنین با بیان اینکه ترکیه این حمله‌ها را بی‌پاسخ نخواهد گذاشت، گفت: «آن‌ها (مهاجمان) هزینۀ گزافی خواهند پرداخت.» شنبه‌شب دو بمب در استانبولِ ترکیه منفجر شد که به کشته شدن دست‌کم 38 نفر از جمله 30 مأمور پلیس، منجر گردید.رجب آقداغ، وزیر بهداشت ترکیه، نیز اعلام کرد در مجموع 155 نفر در بیمارستان‌های استانبول تحت مداوا هستند.


پرس تی وی نوشت: آقداغ خاطر نشان کرد 14 تن از مجروحان در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده‌اند و پنج نفر دیگر نیز در اتاق عمل هستند.در این حادثه یک خودروی بمب‌گذاری‌شده در نزدیکی محل تجمع نیروهای پلیس در مقابل ورزشگاه بشیکتاش منفجر شد و پس از آن یک عامل انتحاری که در پارکی در همان حوالی به محاصرۀ پلیس درآمده بود، بمب همراه خود را منفجر کرد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :