موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیتی و دفاعی

a/109805 :کد

رزمایش محمد رسول‌الله(ص)؛

رونمایی از سلاح تک ‌تیرانداز طاهر

  دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۶
تعداد بازدید : ۵۵۷   
 تحلیل ایران -رونمایی از سلاح تک ‌تیرانداز طاهر

جدیدترین اسلحه تک‌ تیرانداز نیروی زمینی ارتش با نام اسلحه تک تیرانداز «طاهر» در جریان رزمایش «محمد رسول‌الله (ص) ۴» رونمایی شد.

 
جدیدترین اسلحه تک‌ تیرانداز نیروی زمینی ارتش با نام اسلحه تک تیرانداز «طاهر» در جریان رزمایش «محمد رسول‌الله (ص) ۴» رونمایی شد.

به گزارش تحلیل ایران، در رزمایش نیروی زمینی ارتش که از روز گذشته به مدت سه روز در جنوب شرقی کشور در حال برگزاری است، جدیدترین سلاح تک‌تیرانداز نزاجا با نام «طاهر» رونمایی شد.این سلاح ۴ کیلو و ۴۰۰ گرم وزن دارد و طول آن یک متر و ۲۸۰ سانتیمتر است و می‌تواند کالیبر ۷.۶۲ را دقیق شلیک کند.برد نهایی سلاح طاهر ۱۲۰۰ متر است اما برد مؤثر آن با دوربین ۸۰۰ متر و بدون دوربین به ۴۰۰ متر می‌رسد.

مهر نوشت: امیر سرتیپ زواره‌ای رئیس تحقیقات و جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش درباره این سلاح در جمع خبرنگاران گفت: اسلحه تک‌ تیرانداز یکی از نیازهای مبرم نیروی زمینی خصوصاً تکاوران است و ما در سال‌های اخیر چند نمونه از این سلاح را تولید کرده‌ایم و شاهر و باهر، دو نمونه قبلی این سلاح است. سلاح طاهر، تمام تست‌های عملیاتی خود را انجام داده و برای تولید آماده می‌شود تا وارد سازمان رزم نیروی زمینی شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :