a/109834 :کد

قطر

قطر بزرگترین شرکتهای گازی خود را ادغام کرد

  دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۱
تعداد بازدید : ۲۱۷   
 تحلیل ایران -قطر بزرگترین شرکتهای گازی خود را ادغام کرد

دولت قطراعلام کرد که در راستای تقویت حضور در بازار گاز در عرصه بین المللی، دو شرکت بزرگ تولید این فرآورده را در این کشور ادغام می کند .

دولت قطراعلام کرد که در راستای تقویت حضور در بازار گاز در عرصه بین المللی، دو شرکت بزرگ تولید این فرآورده را در این کشور ادغام می کند .

 

به گزارش تحلیل ایران ،  به نقل از روزنامه 'الرای'، دولت قطر دو شرکت بزرگ 'قطر گاز' و 'رأس گاز' با هدف تولید بیشتر محصولات گازی و مشارکت در بازارهای جهانی را با یکدیگر ادغام می کند.


این روزنامه افزود که بنابر اعلام مدیران موسسه قطر گاز، با این وجود این کشور به همکاریهای خود با شرکتهای 'اکسون موبیل'، 'توتال' و 'شل' ادامه می دهد و با ادغام شرکتهای گازی، هزینه های تولید را کاهش خواهد داد . شرکت قطر گاز در حال حاضر بزرگترین شرکت تولید گاز در جهان است که سالیانه 42 میلیون تن گاز طبیعی تولید می کند.


پیش از ادغام شرکت راس گاز در شرکت گاز قطر، این دو شرکت جمعا 77 میلیون تن گاز تولید می کردند.


قطر دارای ذخایر گسترده نفتی و گازی است و حجم ذخایر اثبات شده گازی این کشور حدود ٢٥ تریلیون و ٨٠٠ میلیارد مترمکعب و سهم ذخایر گازی آن از کل ذخایر گازی اثبات شده جهان، ١٥ درصد گزارش شده است.


ایرنا نوشت:ذخایر اثبات شده نفت قطر نیز رتبه سیزدهم را در بین بزرگترین کشورهای دارای ذخایر نفت خام جهان در پایان سال ٢٠١٢ به خود اختصاص داد و این کشور همچنان یکی از تامین کننده های مهم نفت جهان است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :