موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109837 :کد

پلیس اندونزی

پلیس اندونزی ۷ مظنون به بمب گذاری را بازداشت کرد

  دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۳۳
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -پلیس اندونزی ۷ مظنون به بمب گذاری را بازداشت کرد

پلیس اندونزی روز دوشنبه از بازداشت ۷ منظون مرتبط با یک توطئه خنثی شده تروریستی در جاکارتا پایتخت این کشور و آماده شدن یک زن برای انجام عملیات انتحاری خبر داد.

پلیس اندونزی روز دوشنبه از بازداشت 7 منظون مرتبط با یک توطئه خنثی شده تروریستی در جاکارتا پایتخت این کشور و آماده شدن یک زن برای انجام عملیات انتحاری خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران   'رفلی عمار' سخنگوی پلیس اندونزی روز دوشنبه به 'جاکارتا پست'، گفت که افراد مظنون دستگیر شده در این توطئه های تروریستی از جمله در 'نگاوی' در شرق جاوا، 7 نفر هستند.


وی اضافه کرد که مظنون ها بخشی از یک شبکه تروریستی هستند که توسط 'بحرون نعیم' تروریست وابسته به داعش اداره می شود و اعتقاد براین است که دست اندرکار حمله تروریستی ژانویه سال گذشته جاکارتا نیز بوده است.


عملیات تروریستی ژانویه جاکارتا نخستین حمله ای است که توسط هواداران گروه تکفیری داعش در جنوب شرق آسیا انجام و در آن 4 غیرنظامی و 4 تروریست کشته شدند.


'تیتو کارناویان' رئیس پلیس ملی اندونزی نیز گفت که 'بحرون نعیم' پول این ماموریت تروریستی را برای هدف قرار دادن کاخ دولت در جاکارتا تامین کرده بود و تروریست ها بمب را آماده کرده بودند.


پلیس اندونزی روز شنبه با حمله به یک خوابگاه در حومه جاکارتا، یک بمب را کشف و منفجر کرد.
در نخستین مرحله 4 تروریست مظنون از جمله یک زن در روز شنبه دستگیر شدند.


ایرنا نوشت: پلیس اعلام کرد که این زن در نامه ای به پدر و مادرش، قصد خود را برای انجام عملیات انتحاری اعلام کرده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :