موضوعات ‌مرتبط: سیاسی امنیت داخلی

a/109854 :کد

ارتش

از دستاوردهای جدید نیروی زمینی ارتش رونمایی شد

  دوشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۳۷
تعداد بازدید : ۵۰۱   
 تحلیل ایران -از دستاوردهای جدید نیروی زمینی ارتش رونمایی شد

رییس سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش از رونمایی و به‌کارگیری عملیاتی ۲ دستاورد جدید این نیرو شامل پهپاد «فرپاد» و «جمر اخلالگر ضد پهپاد» در اجرا و برگزاری رزمایش بزرگ محمد رسول الله(ص) ۴ خبر داد

رییس سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش از رونمایی و به‌کارگیری عملیاتی 2 دستاورد جدید این نیرو شامل پهپاد «فرپاد» و «جمر اخلالگر ضد پهپاد» در اجرا و برگزاری رزمایش بزرگ محمد رسول الله(ص) 4 خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، امیر سرتیپ دوم ستاد سید مسعود زواره‌ای این مطلب را در جمع خبرنگاران عنوان کرد.


وی توضیح داد: پهپاد شناسایی «فرپاد» قابلیت دارد به صورت آنلاین آخرین وضعیت دشمن را تا بُرد 10 کیلومتری رصد کند و ارسال آنلاین تصاویر به ایستگاه زمینی داشته باشد.


رییس سازمان جهاد خودکفایی نیروی زمینی ارتش اضافه کرد: این پهپاد که اتوپایلوت است در صورت قطع ارتباط با ایستگاه زمینی به طور اتوماتیک به موضع اولیه خود باز می‌گردد.


امیر سرتیپ زواره ای اظهار کرد: این پهپاد کاملا بومی و از سوی سازمان جهاد خودکفایی نزاجا تولید شده است.


وی در ادامه از ساخت و عملیاتی شدن جمر اخلالگر ضد پهپاد خبر داد و افزود: این سامانه قادر است پهپادهای دشمن را تا شعاع سه کیلومتری شناسایی و برخی از انواع آن را مورد انهدام قرار دهد و برخی دیگر را که به لحاظ نوع کارکرد متفاوت هستند، هدایت کرده و بر روی زمین بنشاند.
امیر زواره‌ای اظهار کرد: جمر اخلالگر ضد پهپاد به صورت منظومه‌ای و شبکه‌ای از کمترین شعاع عملیاتی تا بیشترین فواصل کار خود را انجام می‌دهند.


رزمایش بزرگ محمد رسول الله (ص) 4 نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران، صبح (یکشنبه 21 آذر) با اعلام رمز مقدس و مبارک ' لبیک یا رسول الله(ص)' از سوی امیر سرتیپ ستاد کیومرث حیدری، فرمانده این نیرو در منطقه عمومی جنوب شرق کشور (کنارک تا ایرانشهر) به مدت سه روز آغاز شد.


ایرنا نوشت : این رزمایش، در منطقه راهبردی جنوب شرق کشور (سواحل مکران) و در وسعتی بیش از 220 هزار کیلومتر مربع و با شرکت یگانهای مختلف نیروی زمینی و پشتیبانی نیروی هوایی و قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء (ص) آجا و با محوریت قرارگاه ولایت نیروی زمینی ارتش در حال برگزاری است.


رزمایش محمد رسول الله(ص) 3 نیروی زمینی ارتش در آبان ماه پارسال به مدت دو روز در منطقه شمال شرق کشور(تربت جام) برگزار شده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :