موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/109922 :کد

با رای نمایندگان مجلس؛

سانا و سابا ادغام شدند

  ﺳﻪشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۰
تعداد بازدید : ۳۲۷   
 تحلیل ایران -سانا و سابا ادغام شدند

با رای نمایندگان مجلس، سازمان‌های سانا و سابا در یکدیگر ادغام و وظایف آنها به سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی (ساتبا) منتقل شد.

 

 
با رای نمایندگان مجلس، سازمان‌های سانا و سابا در یکدیگر ادغام و وظایف آنها به سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی (ساتبا) منتقل شد.

 

به گزارش تحلیل ایران، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز(سه‌شنبه 23 آذرماه) و در جریان بررسی جزئیات لایحه اساسنامه سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی(ساتبا)، ماده 4 این لایحه را با 151 رای موافق، 4 رای مخالف و 7 رای ممتنع از مجموع 235 نماینده حاضر در جلسه علنی به تصویب رساندند.براساس این مصوبه مجلس، مقرر شد از تاریخ لازم‌الاجرا شدن این اساسنامه، وظایف و مسئولیت‌های حاکمیتی «سازمان انرژی‌های نوی ایران(سانا)» و «سازمان بهره‌وری انرژی ایران(سابا)» به همراه بودجه، اعتبارات، اموال، دارایی‌ها، بدهی‌ها، تعهدات و امکانات و نیروی انسانی به سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی(ساتبا) انتقال می‌یابد.

در تبصره این ماده نیز مصوب شد سازمان انرژی‌های تجدید‌پذیر و بهره‌وری انرژی(ساتبا) موظف است تعهدات ناشی از تصدی سازمان‌های یاد شده را با رعایت اصل 44 قانون اساسی ظرف مدت یک سال تکمیل یا واگذار و یا تعیین تکلیف کند. نمایندگان مجلس همچنین ماده 5 این اساسنامه را با 157 رای موافق، 2 رای مخالف و 4 رای ممتنع از مجموع 237 نماینده حاضر در جلسه علنی تصویب کردند. براساس این مصوبه مجلس، مقرر شد فعالیت‌های مشابه با وظایف سازمان انرژی‌های تجدید‌پذیر و بهره‌وری انرژی(ساتبا) که در وزارت نیرو یا سایر سازمان‌های زیرمجموعه وزارت نیرو انجام می‌شود به همراه اعتبارات مربوط به سازمان انرژی‌های تجدید‌پذیر و بهره‌وری انرژی(ساتبا) منتقل می‌شود.


 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :