موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109975 :کد

سفر نسخت وزیر رژیم صهیونیستی

سفر نسخت وزیر رژیم صهیونیستی به جمهوری آذربایجان و قزاقستان

  ﺳﻪشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۵
تعداد بازدید : ۲۳۵   
 تحلیل ایران -سفر نسخت وزیر رژیم صهیونیستی به جمهوری آذربایجان و قزاقستان

نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) برای انجام مذاکراتی با رئیس جمهوری آذربایجان به این کشور سفر کرده و قصد دارد فردا نیز به قزاقستان سفر کند.

نخست وزیر رژیم صهیونیستی امروز (سه شنبه) برای انجام مذاکراتی با رئیس جمهوری آذربایجان به این کشور سفر کرده و قصد دارد فردا نیز به قزاقستان سفر کند.

 

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در حالی امروز به جمهوری آذربایجان سفر کرده که قصد دارد فردا نیز به قزاقستان سفر کند.

 

او در جریان این سفرهایش قصد دارد مذاکراتی را با الهام علی‌اف، رئیس جمهوری آذربایجان و همچنین با نورسلطان نظربایف، رئیس جمهور قزاقستان انجام می‌دهد.

 

این در حالی است که نتانیاهو در صحبت‌هایی پیش از رفتن به باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان گفت: کشورهای قزاقستان و جمهوری آذربایجان دو کشور بزرگ و مهم در جهان اسلام هستند و هدف من تقویت روابط با آنها در حوزه‌های دیپلماسی، امنیت و اقتصاد است.

 

نتانیاهو مدعی شد: بر خلاف چیزی که ما هر از گاهی می‌شنویم اسرائیل نه تنها از انزوای دیپلماتیک رنج نمی‌برد بلکه روابط اسرائیل یک شکوفایی بی سابقه را تجربه می‌کند!

 

این حالی است که قزاقستان و جمهوری آذربایجان از تامین کنندگان مهم نفت اسرائیل و از خریداران محصولات صنعتی و نظامی اسرائیل محسوب می‌شوند.

 

جمهوری آذربایجان روابطی چندین ساله با اسرائیل داشته و در سال 1997 نیز نتانیاهو به این کشور سفر کرده و با حیدر علی‌اف رئیس جمهور وقت جمهوری آذربایجان و پدر رئیس جمهور فعلی دیدار کرده بود.

 

ایسنا نوشت:همچنین سفر نتانیاهو به شهر آستانه، پایتخت قزاقستان نیز برای نخستین بار است که انجام می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :