موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109978 :کد

ترامپ

علایق ترامپ و سرمایه گذاری قطر در طرح های زیر ساختی آمریکا

  ﺳﻪشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۳
تعداد بازدید : ۲۵۱   
 تحلیل ایران -علایق ترامپ و سرمایه گذاری قطر در طرح های زیر ساختی آمریکا

رئیس سازمان سرمایه گذاری قطر به مقام های آمریکایی گفته است که این سازمان مبلغ ۱۰ میلیارد دلار در طرح های زیرساختی آمریکا سرمایه گذاری می کند.

رئیس سازمان سرمایه گذاری قطر به مقام های آمریکایی گفته است که این سازمان مبلغ 10 میلیارد دلار در طرح های زیرساختی آمریکا سرمایه گذاری می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران  از دوحه، شیخ عبدالله بن محمد بن سعود آل ثانی این پیام را روز گذشته (دوشنبه) به مقام های آمریکایی در پایتخت قطر منتقل کرد.


خبرگزاری رویترز گزارش داد که زمان دقیقی برای این سرمایه گذاری تعیین نشده است، ضمن اینکه سازمان سرمایه گذاری قطر و سخنگوی سفارت آمریکا در قطر نیز از توضیح در مورد این طرح خودداری کردند.


سازمان سرمایه گذاری قطر پیشتر از قصد خود برای سرمایه گذاری 35 میلیارد دلاری در پروژه های نامشخصی در آمریکا بین سال های 2016 تا 2021 خبر داده بود.


دونالد ترامپ رئیس جمهوری منتخب آمریکا تقویت سرمایه گذاری در زیرساخت های این کشور را از جمله طرح های اقتصادی خود معرفی کرده است.


وی در یکی از مناظره های انتخاباتی اش با هیلاری کلینتون نامزد دمکرات ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، فرودگاه های قطر و دبی را با برخی فرودگاه های قدیمی و فرسوده آمریکایی همچون فرودگاه های نیوآرک و لاگاردیا مقایسه کرد.


سرمایه گذاری قطر در آمریکا می تواند به بهبود سطح روابط دوحه با دولت ترامپ کمک کند.
قطر که بزرگترین پایگاه هوایی آمریکا در خاورمیانه را میزبانی می کند به همراه دیگر کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بیم دارند تضعیف قدرت آمریکا به نفع ایران (رقیب منطقه ای شان) تمام شود.


از سویی دیگر، ترامپ اشاره کرده است که احتمالا حمایت آمریکا از مخالفان بشار اسد رئیس جمهوری سوریه متوقف می شود.


ایرنا نوشت:قطر و عربستان از حامیان اصلی مخالفان بشار اسد هستند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :