موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109983 :کد

به خاطر وضع اقدامات تنبیهی علیه چین

شکایت چین از آمریکا و اتحادیه اروپا

  ﺳﻪشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۶
تعداد بازدید : ۱۷۲   
 تحلیل ایران -شکایت چین از آمریکا و اتحادیه اروپا

پکن می گوید که به خاطر وضع اقدامات تنبیهی علیه صادرات چین، از ایالات متحده و اتحادیۀ اروپا در سازمان تجارت جهانی شکایت می کند.

پکن می گوید که به خاطر وضع اقدامات تنبیهی علیه صادرات چین، از ایالات متحده و اتحادیۀ اروپا در سازمان تجارت جهانی شکایت می کند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از Russia Today، وزارت بازرگانی چین گفته است که از درون قوانین سازمان جهانی تجارت (WTO)، در حال پیدا کردن راهی برای حل و فصل اختلافات پیش آمده میان دو شریک تجاری است.

 

به عنوان شرطی برای پیوستن به سازمان تجارت جهان، چین در سال 2001 پذیرفت که اعضای WTO می توانند تا زمانی که توافقنامۀ عضویت منقضی  شود این کشور را "اقتصادی غیر بازاری" تلقی کنند. این امر  به اعضای WTO این مزیت را می دهد که از قیمت های کشور ثالث برای ارزیابی اینکه چین محصولات خود را زیر ارزش بازار فروخته است یا نه استفاده کنند.

 

تابناک نوشت: روز یکشنبه، قرارداد عضویت سازمان تجارت جهانی چین به پایان می رسد، و این کشور اصرار دارد که اکنون شرکای تجاری اش باید از استفاده از قیمت گذاری جایگزین دست بکشند. گایو هوچنگ وزیر بازرگانی چین افزود که کشورهای اروپایی و آمریکا به دلیل اینکه پس از 15 سال از ورود چین به سازمان تجارت جهانی هنوز جایگاه اقتصاد بازار این کشور را به رسمیت نمی شناسند ، قادر به اعمال تعرفه های سنگین بر روی کالاهای وارداتی از چین هستند و این با اصل عدالت تجاری در سازمان همخوانی ندارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :