موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/109999 :کد

طبق گزارش:

احتمال مرگ ۲ هزار نفر بر اثر قحطی در نیجریه

  ﺳﻪشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۵ — ۲۲:۵۳
تعداد بازدید : ۲۲۲   
 تحلیل ایران -احتمال مرگ ۲ هزار نفر بر اثر قحطی در نیجریه

بر اساس یک گزارش، احتمال می‌رود دست‌کم ۲ هزار نفر در سال جاری در نقاط مختلف مناطق ناآرام شمال شرق نیجریه از بین رفته باشند.

براساس یک گزارش، احتمال می‌رود دست‌کم 2 هزار نفر در سال جاری در نقاط مختلف مناطق ناآرام شمال شرق نیجریه از بین رفته باشند.


به گزارش تحلیل ایران،شبکه موسوم به «سامانه‌های هشدار زودهنگام قحطی» سه‌شنبه در گزارش خود عنوان کرد که این تلفات در شهر باما در ایالت بورنو روی داده است.خطر قحطی در مناطق شمال شرق نیجریه که امکان دسترسی سازمان‌های امدادی به آن‌ها به خاطر حضور تروریست‌های تکفیری بوکو حرام میسر نیست کماکان بالا خواهد بود.

 

در این گزارش با اشاره به اینکه «خطر قحطی در مناطق غیر قابل دسترسی بورنو کماکان در سال‌های آتی بالا خواهد ماند،» تصریح شده است: «در بدترین حالت ممکن، در مناطقی که در حال حاضر در دسترس و نیازمند کمک است، ممکن است احتمال بروز قحطی بر اثر سرایت درگیری‌ها بالا باشد.»حدود 4.7 میلیون نفر در ایالات بورنو، آداماوا و یوب نیازمند کمک‌های فوری غذایی هستند.صندوق کودکان سازمان ملل، یونیسف، در ماه سپتامبر اعلام کرد که حدود 400 هزار کودک ساکن در این سه ایالت در معرض خطر قحطی قرار دارند. این نهاد هشدار داد که 75 هزار نفر از این کودکان ممکن است ظرف ماه‌های آتی بر اثر گرسنگی تلف شوند.

 

پرس تی وی نوشت: به رغم مبارزه دولت با بوکو حرام، اوضاع امنیتی بورنو به ویژه در مایدوگوری پایتخت این ایالت همچنان بی‌ثبات است.گروه بوکوحرام که نام آن به معنای «حرام بودن آموزش غربی» است، هدف خود را سرنگونی دولت نیجریه اعلام کرده است.سازمان ملل درباره بحران انسانی در مناطق تحت کنترل تروریست‌های بوکوحرام هشدار داده است.درنتیجه خشونت‌های بوکوحرام بیش از 200 هزار نفر کشته و دو میلیون و 700 هزار تن دیگر از خانه و کاشانه خود آواره شده‌اند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :