موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110016 :کد

بشار اسد؛

دولت‌های غربی بیشتر به فکر نجات تروریست‌ها هستند

  چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۱۶
تعداد بازدید : ۱۴۷   
 تحلیل ایران -دولت‌های غربی بیشتر به فکر نجات تروریست‌ها هستند

رئیس‌جمهور سوریه اعلام کرد که به نظر می‌رسد دولت‌های غربی بیشتر از آنکه به فکر نجات غیرنظامیان باشند، به‌دنبال نجات تروریست‌ها هستند.

رئیس‌جمهور سوریه اعلام کرد که به نظر می‌رسد دولت‌های غربی بیشتر از آنکه به فکر نجات غیرنظامیان باشند، به‌دنبال نجات تروریست‌ها هستند.

 

 

به گزارش تحلیل ایران ، بشار اسد رئیس جمهور سوریه در مصاحبه با شبکه تلویزیونی راشاتودی، تأکید کرد: دولت‌های غربی بیشتر به فکر نجات تروریست‌ها در سوریه به‌خصوص شهر حلب هستند تا نجات شهروندان عادی و غیرنظامی.

اظهارات بشار اسد در شرایطی است که ارتش سوریه به بزرگترین پیروزی خود از سال 2011 میلادی دست یافته و موفق به آزادسازی شرق حلب شده است. گروه تروریستی داعش نیز پس از شکست در حلب، بار دیگر به شهر تدمر بازگشته و این شهر را تصرف کرده است.

وی در واکنش به اشغال مجدد شهر تدمر توسط تروریست‌های داعش، از واکنش منفعلانه کشورهای غربی انتقاد کرد و گفت: اگر این شهر توسط نیروهای دولتی تصرف شده بود، کشورهای غربی نگرانی خود را نسبت به آثار باستانی این شهر اعلام می‌کردند ولی با تصرف این شهر توسط تروریست‌ها، محکومیت چندان زیادی را نمی‌شنویم.

بشار اسد گفت: اگر حلب را از دست تروریست‌ها آزاد کنیم، مقام‌های غربی و رسانه‌های خبری آنها، نگرانی خود را نسبت به غیرنظامیان اعلام می‌کنند، ولی وقتی خلاف آن اتفاق می‌افتد، آنها ابراز نگرانی نمی‌کنند. زمانی که تروریست‌ها در حال کشتار غیرنظامیان هستند یا به تدمر حمله می‌کنند و میراث بشری آن را از بین می‌برند، هیچ گونه ابراز نگرانی و محکومیتی از سوی کشورهای غربی مشاهده نمی‌کنیم.

رئیس جمهور سوریه افزود: حمله داعش به تدمر، مرتبط با اتفاقاتی است که در حلب روی می‌دهد. این یک واکنش به رویدادهای شهر حلب است، یعنی پیشروی ارتش عربی سوریه، و آنها می‌خواهند به پیروزی ارتش سوریه در حلب لطمه وارد کنند و ارتش سوریه را از حلب دور کرده و روند پیشروی نیروهای دولتی را متوقف کنند، ولی قطعاً آنها موفق نخواهند شد.

تسنیم نوشت : وی در ادامه درباره این مسئله که "کشورهای غربی بارها از روسیه و ایران خواسته‌اند تا بر شما فشار وارد کنند تا خشونت را متوقف کنید. اخیراً نیز شش کشور غربی از روسیه و ایران خواسته‌اند تا بر شما فشار بیاورند تا در حلب آتش‌بس برقرار کنید، آن هم در شرایطی که ارتش سوریه در حال پیشروی است"، تأکید کرد: این مهم نیست که کشورهای غربی چه می‌خواهند. ترجمه اظهارات آنها و چیزهایی که به روسیه گفته‌اند این است: "لطفاً پیشروی ارتش سوریه علیه تروریست‌ها را متوقف کنید."، این معنای اظهارات کشورهای غربی است، بقیه را فراموش کنید: "شما تا شکست دادن تروریست‌ها فاصله زیادی دارید، این مسئله نباید اتفاق بیفتد. شما باید به سوری‌ها بگویید که این روند را متوقف کنند. ما باید تروریست‌ها را حفظ کنیم و آنها را نجات دهیم".

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :