موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/110024 :کد

آیت‌الله مکارم شیرازی

به‌اندازه پیمان‌شکنی غرب، از تعهدات خود در برجام فاصله بگیریم

  چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ — ۱۱:۵۶
تعداد بازدید : ۷۸۶   
 تحلیل ایران -به‌اندازه پیمان‌شکنی غرب، از تعهدات خود در برجام فاصله بگیریم

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر پرهیز از رفتار عجولانه در برابر اقدامات غرب گفت: در برجام امتیازات سنگین و فراوانی به غربی‌ها دادیم اما اگر پیمان‌شکنی کنند چیز قابل تأملی وجود ندارد .

مرجع تقلید شیعیان با تأکید بر پرهیز از رفتار عجولانه در برابر اقدامات غرب گفت: در برجام امتیازات سنگین و فراوانی به غربی‌ها دادیم اما اگر پیمان‌شکنی کنند چیز قابل تأملی وجود ندارد از همین رو باید آماده باشیم و برنامه مقابله تنظیم شود.

 

به گزارش تحلیل ایران ، آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی صبح امروز در جلسه درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با ابراز "دشمنان ما در حال پیمان‌شکنی هستند" اظهار داشت: آمریکا با تمدید تحریم‌ها پیمان‌شکنی می‌کند و سیاسیون آمریکا اعلام کردند سال آینده تحریم‌ها بیشتر می‌شود که لازم است در برابر این قلدرها بایستیم.

مرجع تقلید شیعیان با بیان "هراندازه دشمنان عهدشکنی کردند ما هم باید از تعهدات فاصله بگیریم"، گفت: در برجام امتیازات سنگین و فراوانی به غربی‌ها دادیم اما اگر پیمان‌شکنی کنند چیز قابل تأملی وجود ندارد از همین رو باید آماده باشیم و برنامه مقابله تنظیم شود اما کار عجولانه نباید انجام دهیم.

استاد برجسته حوزه علمیه تصریح کرد: مسئولان از الآن باید آمادگی داشته باشند و برنامه و مسیر راه روشن باشد، هرقدر طرف مقابل پیمان‌شکنی کرد امتیازات را از آنها بگیریم.

وی با اشاره به اینکه پیمان‌شکنی روباه پیر در روزهای اخیر در دیدار نخست وزیر انگلیس با شیوخ عرب در راستای غارت اموال آنها از ایران بدگویی کرده است، افزود: غربی‌ها اگر از ایران بدگویی نکنند نمی‌توانند اسلحه‌های خود را بفروشند، انگلیس به گدایی محترمانه از شیوخ عرب روی آورده است.

مرجع تقلید شیعیان ادامه داد: باید دشمنان را بشناسیم و بدانیم در دنیای امروز باید وحدت و اتحاد را در دستور کار داشته باشیم و با هوشیاری با دشمنان مواجه شویم.

برخی بر پایه احتمال آبروی افراد را می‌برند

آیت الله مکارم شیرازی با اعلام "در اسلام آبروی کسی که آشکارا مرتکب گناه می‌شود، پیشوای ظالم و کسانی که در جوامع اسلامی بدعت‌گذارند برای ما مهم نیست" اظهار داشت: اسلام برای هر انسانی جان، مال و آبرو را محترم شمرده که این موضوع شئون مختلفی دارد.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه دفاع از جان و مال و آبروی انسان از مسلمات اسلام است، افزود: کسانی که به‌عنوان زوار و گردشگر وارد کشور می‌شوند جان، مال و آبرویشان محفوظ و این قاعده‌ای در اسلام است.

استاد برجسته حوزه علمیه با ابراز اینکه متجاهر به فسق، پیشوای ظالم و بدعت‌گذاران را می‌شود در جامعه معرفی کرد، تصریح کرد: در غیر این موارد آبروریزی و افشاگری جایز نیست و خداوند دوست ندارد بدی‌های اشخاص افشا شود مگر موارد ذکرشده صدق کند.

به‌گفته وی در جامعه امروز عده‌ای اصول را رعایت نمی‌کنند، با احتمال آبروی اشخاص را می‌برند و حیثیت مردم را لکه‌دار می‌کنند که این رفتارها خلاف شریعت اسلام است.

تسنیم نوشت : آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه متأسفانه برخی نسبت به آبروی اشخاص بی‌تفاوت هستند، خاطرنشان کرد: تا جرمی ثابت نشده نباید افشاگری شود اما متأسفانه این اتفاق می‌افتد، این مسئله از سوی زورمندان در دنیای امروز رعایت نمی‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :