موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی خانواده

a/110113 :کد

در آئین افتتاح نشست ملّی خیرین؛

آسیب‌های اجتماعی مانع توسعۀ کشور است

  چهارشنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۵ — ۲۳:۳۱
تعداد بازدید : ۲۱۰   
 تحلیل ایران -آسیب‌های اجتماعی مانع توسعۀ کشور است

قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی در جمع خیّرین کشور در یزد بر اهمیت توجه به آسیب های اجتماعی برای کاهش خسارت های اقتصادی و دیگر خسارت ها در کشور تأکید کرد.

 

قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی در جمع خیّرین کشور در یزد بر اهمیت توجه به آسیب های اجتماعی برای کاهش خسارت های اقتصادی و دیگر خسارت ها در کشور تأکید کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی در آئین افتتاح نشست ملّی خیرین و توسعه اجتماعی که با حضور جمعی از خیرین و مسئولان ملی و محلی در روز چهارشنبه 24 آذر ماه در یزد برگزار شد، هدف از بیان آسیب های اجتماعی را شناسایی نیازهای کشور به طور شفاف در این عرصه بر شمرد.


 دکتر تقی رستم وندی به آمارهای رسمی و غیررسمی آسیب های اجتماعی در کشور اشاره کرد و گفت: اعتیاد، حاشیه نشینی، بیکاری، طلاق، وضع حجاب، خودکشی از جمله آسیب هایی است که رشد بیشتری داشته و ضروری است برای کاهش آنها به طور همه جانبه تلاش کرد.وی با بیان اینکه کشور ما نسبت به بسیاری از کشورهای توسعه یافتۀ غربی در شرایط بهتری از نظر اجتماعی قرار دارد، ادامه داد: آنچه نگران کننده است روند افزایشی رشد آسیب های اجتماعی در کشور نسبت به سال های گذشته است.


قائم مقام وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی افزایش تعداد معتادان، شمارۀ پرونده های قضایی و دیگر ناهنجاری های اجتماعی را عامل نگرانی های کنونی در خصوص آسیب های اجتماعی دانست.رستم وندی افزایش آسیب های اجتماعی را از این جهت نگران کننده دانست که این آسیب ها منشأ خسارت های اقتصادی و مانع توسعۀ کشور است.وی در پایان سخنان خود افزود: کشور برای توسعه یافتگی باید در پی کاهش آسیب های اجتماعی باشد و همۀ جامعه نسبت به این موضوع آگاه و دغدغه مند شوند.


به نوشته ایسنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، استاندار یزد، قائم‌مقام وزیر و معاون اجتماعی وزیر بهداشت، معاون وزیر دادگستری و رئیس جامعه خیرین کشور، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد و معاونان مرکز اجتماعی فرهنگی وزارت کشور از دیگران مسؤولان حاضر در این نشست بودند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :