موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک مرکزی

a/110140 :کد

خبرگزاری رویترز؛

سقوط بهای نفت وطلا درپی افزایش نرخ بهره در آمریکا

  پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ — ۰۹:۵۷
تعداد بازدید : ۲۰۹   
 تحلیل ایران -سقوط بهای نفت وطلا درپی افزایش نرخ بهره در آمریکا

تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ بهره، کاهش کم‌سابقه بهای جهانی طلا را در پی داشت.

تصمیم بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخ بهره، کاهش کم‌سابقه بهای جهانی طلا را در پی داشت.


به گزارش تحلیل ایران، پس از اعلام تصمیم بانک مرکزی آمریکا در خصوص افزایش نرخ بهره، بهای جهانی نفت و طلا افتی ناگهانی را تجربه کردند. بهای طلای سیاه دیروز نیز افتی 3 درصدی را پشت سر گذاشته بود.


امروز صبح هر بشکه نفت وست تگزاس اینترمیدیت (پایه آمریکا) در بورس‌های آسیا با 17 سنت کاهش، 50 دلار و 87 سنت معامله شد. همچنین بهای هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال با 7 سنت کاهش به 53 دلار و 83 سنت رسید.به باور تحلیلگران، افزایش نرخ بهره و تقویت ارزش دلار می‌تواند هزینه خرید نفت را برای مصرف‌کنندگان افزایش دهد. همچنین تولید روزانه 33 میلیون و 870 هزار بشکه نفت از سوی اوپک در ماه گذشته – که در مقایسه با اکتبر افزایشی 140 هزار بشکه در روز را نشان می‌دهد – یکی از عوامل کاهش بهای طلای سیاه بود.


العالم نوشت: این در حالی است که امروز بهای جهانی طلا به پایینترین سطح در 10 ماه اخیر رسید. هر انس طلا در بورس‌های آسیایی با 0.1 درصد کاهش، 1143 دلار و 5 سنت معامله شد. طلا دیروز نیز سقوطی 1 درصدی را تجربه کرده بود و در نخستین ساعات امروز، 1134 دلار در ازای هر انس معامله شد.پیش‌بینی می‌شود نرخ بهره در آمریکا در سال 2017 دست‌کم 3 بار افزایش یابد. به باور تحلیلگران، همین امر می‌تواند به کاهش بیشتر بهای جهانی طلا منجر شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :