موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110160 :کد

خبرگزاری رویترز؛

مخالفت دادگاه قانون اساسی اسپانیا با برگزاری همه پرسی استقلال

  پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۳
تعداد بازدید : ۵۷۲   
 تحلیل ایران -مخالفت دادگاه قانون اساسی اسپانیا با برگزاری همه پرسی استقلال

دادگاه قانون اساسی اسپانیا طرح مصوب پارلمان کاتالونیا را که اجازه برگزاری همه پرسی استقلال کاتالونیا در سپتامبر آینده را می داد، رد کرده است.

دادگاه قانون اساسی اسپانیا طرح مصوب پارلمان کاتالونیا را که اجازه برگزاری همه پرسی استقلال کاتالونیا در سپتامبر آینده را می داد، رد کرده است.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، دادگاه قانون اساسی اسپانیا در حالی مخالفت خود را با مصوبه پارلمان کاتالونیا برای برگزاری همه پرسی استقلال کاتالونیا در سپتامبر آینده اعلام کرده است که به نظر می رسد این اقدام یک مانع بزرگ دیگر برای تلاش های استقلال طلبان کاتالونیا برای جدایی از اسپانیا به شمار می رود.


تسنیم نوشت: دولت ماریانو راخوی نخست وزیر محافظه کار اسپانیا از دادگاه قانون اساسی خواسته بود تا با هر تلاشی برای جدایی و استقلال کاتالونیا مخالفت کند.منطقه کاتالونیا یک ششم جمعیت اسپانیا و 25 درصد اقتصاد این کشور را در اختیار دارد. پارلمان کاتالونیا اکتبر طرح برگزاری همه پرسی را تصویب کرده بود.دادگاه قانون اساسی اسپانیا به کارلس پویگدمونت رهبر کاتالونیا و کارمی فورسادل رئیس پارلمان آن هشدار داده است تا از این قانون تبعیت کنند و در غیر این صورت با اتهامات مجرمانه روبرو خواهند شد.در ماه اوت نیز دادگاه قانون اساسی اسپانیا با طرح دیگر پارلمان کاتالونیا برای برگزاری همه پرسی استقلال مخالفت کرده بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :