موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110198 :کد

بن رودز:

لغو برجام هزینه گزافی برای آمریکا دارد

  پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۸
تعداد بازدید : ۲۴۶   
 تحلیل ایران -لغو برجام هزینه گزافی برای آمریکا دارد

معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید در صورت لغو توافق هسته‌ای ایران، آمریکا متحمل زیان سنگینی خواهد شد.

معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید می‌گوید در صورت لغو توافق هسته‌ای ایران، آمریکا متحمل زیان سنگینی خواهد شد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از سی‌ان‌ان، «بن رودز» معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، در اظهاراتی تاکید کرد توافق هسته‌ای موضوعی نیست که با اتمام دوران ریاست جمهوری "باراک اوباما" قابل لغو شدن باشد. وی افزود دولت بعدی در آمریکا نمی‌تواند این توافق را نادیده بگیرد.


رودز در ادامه افزود: «پشت کردن دولت جدید آمریکا به برجام هزینه سنگینی برای کشور به همراه خواهد داشت. این یک توافق چندجانبه میان کشورهای عضو گروه 1+5 است که در سایه تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری های فراوان بدست آمده است.»وی ادامه داد: «ما از جنگ عراق درس‌هایی آموختیم. یکی از درس‌هایی که باید به آن توجه می‌کردیم این بود که دیپلماسی باید در کانون تلاش‌ها قرار بگیرد.»


العالم نوشت: روز مدعی شد: «پیشرفت برنامه هسته‌ای ایران بدون شلیک حتی یک گلوله متوقف شده است.»وی خاطر نشان کرد: «توافق هسته‌ای فقط توافقی میان دولت اوباما و ایران نیست؛ بلکه روسیه، چین و دیگر کشورهای عضو گروه 1+5 نیز در آن مشارکت دارند. به همین دلیل دولتی که در آینده بر سر کار می‌آید، باید بپذیرد این توافقنامه بین‌المللی و در حال اجرا است و پشت کردن به آن، هزینه سرسام آوری برای آمریکا خواهد داشت.»

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :