موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/110211 :کد

رزمایش مشترک با عراق

نخستین رزمایش مشترک وحدت مرزبانی ایران و عراق برگزار شد

  پنجشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۲
تعداد بازدید : ۱۲۷۰   
 تحلیل ایران -نخستین رزمایش مشترک وحدت مرزبانی ایران و عراق برگزار شد

همزمان با هفته وحدت و سالروز ولادت حضرت محمد (ص) نخستین رزمایش مشترک نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و عراق روز پنجشنبه در منطقه اروندرود و خلیج همیشه فارس برگزار شد.

همزمان با هفته وحدت و سالروز ولادت حضرت محمد (ص) نخستین رزمایش مشترک نیروهای مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و عراق روز پنجشنبه در منطقه اروندرود و خلیج همیشه فارس برگزار شد.

 

به گزارش تحلیل ایران رزمایش مشترک نیروهای مرزبانی ایران و عراق روز پنجشنبه با رمز ' یا محمد رسول الله' با حضور فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و فرمانده مرزبانی عراق و جمعی از فرماندهان نظامی و انتظامی و مسئولان سیاسی ایرانی و عراقی در اروندرود و خلیج فارس برگزار شد.


این تمرین مشترک نیروهای گارد ساحلی ایران عراق با حضور سه ناو گروه دریایی و تمرین امداد و نجات، مقابله با سرقت های دریایی و مقابله با قاچاق مواد مخدر و استفاده از مجهزترین شناورهای نظامی برگزار شد.


سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در جمع خبرنگاران رسانه ها، هدف از برگزاری این رزمایش را ارتقاء توان مشترک نیروهای دو طرف برای مقابله با قاچاق مواد مخدر و سرقت های دریایی عنوان کرد.


سردار رضایی پیام این تمرین مشترک نظامی را پیام دوستی و مودت به کشورهای همسایه خواند و گفت:ایران و عراق به عنوان دو کشور همسایه منافع مشترکی دارند و در راستای افزایش تعامل، نسبت به اجرای تمرین نظامی در مرزهای دریایی دو طرف اقدام کردند.


وی ادامه داد: پیام این رزمایش به کشورهایی که قصد فتنه انگیزی در منطقه و افزایش اختلاف دارند این است که ایران و عراق برای تامین امنیت مرزهای مشترک و افزایش امنیت منطقه اجازه دخالت به کشور ثالثی که بخواهد فتنه انگیزی کند را نمی دهند.


فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران در ادامه سخنانش گفت: اگر این روزها سرقت دریایی در مرزهای مشترک رخ نمی دهد به این دلیل است که نیروهای گارد ساحلی ایران و عراق تعامل و همکاری خوبی با یکدیگر دارند.


حامد عبدالله ابراهیم الحسینی فرمانده مرزبانی جمهوری عراق نیز در این آیین با تجلیل از جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری این تمرین نظامی مشترک هدف از برگزاری آن را افزایش همکاری دوجانبه برای تامین امنیت مرزها عنوان کرد.


وی اضافه کرد:امیدواریم با همکاری ایران و عراق، امنیت پایدار بیش از گذشته در مرزهای مشترک و منطقه حاکم شود و توان عملیاتی دو طرف برای امداد و نجات و مقابله با قاچاق مواد مخدر افزایش یابد.


ایرنا نوشت : فرماندهان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و عراق و نیروهای گارد ساحلی دو طرف، ظهر پنجشنبه با یکدیگر نماز وحدت اقامه کردند.

                               

رزمایش     مشترک     ایران     عراق     مرزبانی    


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :