موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110237 :کد

با انتشار بیانیه ای؛

دستگیری عاملان داعشی حمله به زیارتگاه کابل

  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ — ۰۵:۵۱
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -دستگیری عاملان داعشی حمله به زیارتگاه کابل

اداره امنیت ملی افغانستان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که یک شبکه تروریستی وابسته به گروهک تکفیریِ داعش که در حمله به زیارتگاه کارته سخی شهر کابل دست داشت را دستگیر کرده است.

اداره امنیت ملی افغانستان با صدور بیانیه ای اعلام کرد که یک شبکه تروریستی وابسته به گروهک تکفیریِ داعش که در حمله به زیارتگاه کارته سخی شهر کابل دست داشت را دستگیر کرده است.


به گزارش تحلیل ایران، اداره امنیت ملی افغانستان با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که یک شبکه ۱۰ نفره وابسته به گروهک تکفیریِ داعش که در سازماندهی حمله تروریستی در شب دهم ماه محرم سال جاری به زیارتگاه «کارته سخی» شهر کابل و حمله انتحاری به خودروی حامل کارمندان ارشد اداره محافظت دست داشته اند را دستگیر کرده است.

 
این گروهک همچنین قصد انجام حملات تروریستی زنجیره ای در چندین مکان دیگر از جمله مسجد «کارته سه» شهر کابل و شبکه های تلویزیونی طلوع، شمشاد و آریانا را نیز داشته اند. این شبکه همچنین موظف بود تا به منظور تفرقه افکنی میان مذاهب شیعه و سنی در شهر کابل به فعالیت هایی مبادرت ورزد؛ بدین منظور افراد خود را مجهز به وسایل مورد نیاز کرده بود تا مساجد معروف و مهم در میان اهل تشیع را در نقاط مختلف کابل شناسائی و حین انجام عملیات انتحاری و انفجارها از آن ها فیلم برداری نمایند.
 
مهر نوشت: اداره امنیت ملی تأکید کرد که این شبکه درصدد بود تا از طریق ایجاد اختلاف میان مذاهب شیعه و سنی در کشور به اهداف شوم خویش دست یابد.  گروه تروریستی داعش تاکنون در خصوص گزارش اداره امنیت ملی اظهار نظری نکرده است.  لازم به ذکر است در شب دهم محرم سال جاری، چندین مهاجم مسلح به عزاداران حسینی در زیارتگاه «کارته سخی» شهر کابل حلمه کرده و ۱۴ نفر را به شهادت رساندند. در این رویداد همچنین دست کم ۲۶ تَن نیز زخمی شدند.  داعش مسئولیت این حادثه را بر عهده گرفته بود.گفتنی است، این گروهک در روز اربعین حسینی به مسجد باقرالعلوم(ع) واقع در جاده فیض محمد کاتب شهر کابل حمله کرد که در این رویداد نیز ۲۷ تَن شهید و ۶۴ نفر دیگر زخمی شدند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :