موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110244 :کد

وزارت حمل‌ونقل هوایی مصر؛

شواهدی دالّ بر تروریستی بودن سقوط هواپیمای مصر

  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ — ۰۷:۳۱
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -شواهدی دالّ بر تروریستی بودن سقوط هواپیمای مصر

کشف آثاری از مواد منفجره در لوازم باقی‌مانده از قربانیان هواپیمای مصر که اردیبهشت امسال در دریای مدیترانه سقوط کرد، گمانه‌زنی‌ها دربارۀ تروریستی بودن این حادثه را افزایش داده است.

کشف آثاری از مواد منفجره در لوازم باقی‌مانده از قربانیان هواپیمای مصر که اردیبهشت امسال در دریای مدیترانه سقوط کرد، گمانه‌زنی‌ها دربارۀ تروریستی بودن این حادثه را افزایش داده است.


به گزارش تحلیل ایران، وزارت حمل‌ونقل هوایی مصر، پنجشنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد در آثار باقی‌مانده از قربانیان این حادثه آثار مواد منفجره یافت شده است.


این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی ایجیپت‌ایر بود و تمام 66 سرنشین آن در سقوط هواپیما کشته شدند.این وزارتخانه در بیانیه‌ای افزود کمیتۀ رسمیِ تحقیق این موضوع را کشف کرده و این پرونده به دادستانی دولت مصر ارجاع داده شده است.بر اساس این بیانیه، بنا بر قوانین مصر، اگر برای کمیتۀ تحقیق مسجل شود این حادثه با انگیزۀ جنایی انجام شده، دادستانی موظف است آن را موردبررسی قرار دهد.

 

این هواپیمای ایرباس از پاریس عازم قاهره بود که بر فراز دریای مدیترانه از صفحۀ رادار ناپدید شد.محققان اعلام کردند قبل از سقوط این هواپیما در داخل یا نزدیک کابین خلبان آن آتش‌سوزی رخ داده است.شریف فتحی، وزیر حمل‌ونقل هوایی مصر، پیش‌تر گفته بود حملۀ تروریستی محتمل‌ترین علت سقوط این هواپیما است و احتمال وجود نقص فنی کم است.کارشناسان حمل‌ونقل هوایی نیز اعلام کرده‌اند احتمال اندکی وجود دارد که نقص فنی علت سقوط باشد.


پرس تی وی نوشت: در آبان سال گذشته نیز هواپیمای مسافربری روسیه با 217 مسافر و 7 خدمه از شرم‌الشیخ به‌سوی سن‌پترزبورگ در حال پرواز بود که در صحرای سینای مصر سقوط کرد و تمام سرنشینان آن جان باختند.گروه تروریستی داعش مسئولیت بمب‌گذاری و سرنگونی این هواپیما را بر عهده گرفت؛ هرچند عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر این ادعای داعش را رد و اعلام کرد چنین ادعایی تنها، اقدام «تبلیغاتی» تروریست‌ها است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :