موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110260 :کد

در سطح نمایندگان دائمی کشورهای عضو؛

برگزاری نشست فوق‌العاده وزرای خارجه اتحادیه عرب درباره حلب

  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۸
تعداد بازدید : ۳۸۱   
 تحلیل ایران -برگزاری نشست فوق‌العاده وزرای خارجه اتحادیه عرب درباره حلب

در جلسه روز پنجشنبه، اتحادیه عرب اعلام کرد که جلسه‌ای با حضور وزرای خارجه کشورهای عضو برای بررسی تحولات حلب برگزار می‌کند.

 در جلسه روز پنجشنبه، اتحادیه عرب اعلام کرد که جلسه‌ای با حضور وزرای خارجه کشورهای عضو برای بررسی تحولات حلب برگزار می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران، اتحادیه عرب روز پنجشنبه (امروز) نشستی در سطح نمایندگان دائمی کشورهای عضو برای بررسی تحولات حلب برگزار کرد.


کشورهای عربی حامی معارضان سوری از روزهای اول عملیات ارتش سوریه برای آزادی حلب تبلیغات منفی رسانه‌ای را آغاز کرده و با پیشروی ارتش سوریه و مقاومت در مسیر آزادی کامل حلب از تروریست‌ها، این کشورها دولت سوریه، روسیه و ایران را به مرتکب شدن جنایت جنگی در سوریه متهم می‌کنند.پایگاه خبری «عیون الخلیج»، گزارش داد در همین راستا نماینده عربستان در اتحادیه عرب پیروزی ارتش سوریه را به سُخره گرفته و گفته ارتش بشار اسد در برابر زنان و کودکان حلب پیروز شده است.


فارس نوشت: عربستان، قطر و امارات که از حامیان اصلی معارضان مسلح و گروه‌های تروریستی مخالف دولت سوریه به شمار می‌روند خواستار تشکیل جلسه اضطراری سازمان ملل در خصوص حلب شده‌اند.این سازمان همچنین با درخواست کویت برای برگزاری نشست فوق العاده اتحادیه عرب در سطح وزرای خارجه کشورهای عضو موافقت کرده است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :