موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110299 :کد

پیروزی حلب

پیروزی حلب، شکست توطئه تقسیم سوریه به نفع رژیم صهیونیستی

  جمعه ۲۶ آذر ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۰
تعداد بازدید : ۱۸۹   
 تحلیل ایران -پیروزی حلب، شکست توطئه تقسیم سوریه به نفع رژیم صهیونیستی

«علاء ابوعامر» پژوهشگر فلسطینی مسائل بین الملل با تاکید به اهمیت پیروزی نظامی و سیاسی سوریه و همپیمانانش در حلب گفت که این پیروزی در حقیقت شکست توطئه تقسیم سوریه به چند کشور است.

«علاء ابوعامر» پژوهشگر فلسطینی مسائل بین الملل با تاکید به اهمیت پیروزی نظامی و سیاسی سوریه و همپیمانانش در حلب گفت که این پیروزی در حقیقت شکست توطئه تقسیم سوریه به چند کشور کوچک به نفع رژیم صهیونیستی است.

 

به گزارش تحلیل ایران، ابوعامر گفت : دیگر چیزی به نام معارضان سوری وجود ندارد و مساله به ائتلاف ها و توطئه های خارجی مربوط می شود که توطئه تقسیم سوریه به کشورهای کوچک و گوش به فرمان رژیم صهیونیستی را در سرمی پروراندند.


وی اظهار داشت: پیروزی که به دست ارتش سوریه و همپیمانانش در حلب رقم خورد باعث شد توطئه تقسیم سوریه ناکام مانده و گروه های مسلح هیچ جائی در آینده سوریه و فرصتی برای تحقق خواسته های اربابان و حامیانشان نداشته باشند.


این پژوهشگر فلسطینی خاطرنشان کرد: حماقت دیپلماتیک پایتخت های عرب کشورهای عرب حوزه خلیج فارس در عناصری که معارضان سوری می خواندند، نمود پیدا کرد.


ابوعامر تصریح کرد: دستاورد امروز سوریه و همپیمانانش نتیجه منطقی اقدامات کسانی است که با آینده شام قمار و سعی کردند از طریق این گروه ها که به روی مردم و دولت سوریه آتش گشودند، طمع ورزی های خود را به پیش برند.


وی گفت: نبرد حلب نشان داد که برخلاف شایعه پردازی ها و حرافی ها که در پنج سال گذشته صورت گرفت، روسیه و ارتش عربی سوریه به دنبال تقسیم و تجزیه سوریه نیستند بلکه آمریکا ، اروپا و کشورهای عربی این هدف را پی گیری و پیشنهادی های وسوسه انگیزی برای این منظور مطرح کردند اما نتیجه ای جز شکست عایدشان نشد.


این کارشناس فلسطینی افزود:نباید فراموش کرد که گروه های مخالف داخلی هم وجود دارند که دست به سلاح نبردند و مخالف هرگونه دخالت خارجی بودند، این گروه ها حتما در آینده سوریه سهیم خواهند بود و این به نظرم منصفانه است.


ابوعامر درباره مرحله آینده سوریه بعد از پیروزی حلب گفت: فکر می کنم مرحله آینده برای حکومت سوریه تفاوت چندانی با قبل نخواهد داشت زیرا اطمینان دارد که هیچ اثری از به اصطلاح معارضان سوری بر جای نخواهد ماند.


وی تاکید کرد: آن دسته از مخالفان سوری از همان زمانی که سلاح به دست گرفتند و گروه های تروریستی تکفیری مانند جبهه النصره را به عنوان یک گروه مخالف پذیرفتند، آینده خود را به باد دادند.


این تحلیلگر فلسطینی خاطر نشان کرد که معارضان برای نجات سوریه و جلوگیری از گرفتار شدن آن در جنگ هیچ تلاشی نکردند و علت هم این بود که طرف های منطقه ای و بین المللی از این گروه ها برای پیشبرد توطئه های خود حمایت همه جانبه می کردند.


ایرنا نوشت: ابوعامر تصریح کرد  تنها عنصر ثابت اساسی در معادله این است که سوریه تنها از آن مردم سوریه خواهد بود و تاریخ به یاد خواهد آورد خوارج زمان و منحرفان عالم را که آلت دست صهیونیسم جهانی قرار گرفتند و در پشت دیوارهای حلب شکست خوردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :