موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/110327 :کد

انفجار حله؛

اعزام هیاتی به عراق درخصوص انفجار حله

  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ — ۰۸:۲۱
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -اعزام هیاتی به عراق درخصوص انفجار حله

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان از ادامه بررسی‌ها جهت تعیین تکلیف هفت مفقود حادثه انفجار حله خبر داد.

 
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خوزستان از ادامه بررسی‌ها جهت تعیین تکلیف هفت مفقود حادثه انفجار حله خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، غلامرضا فرجیان در گفت‌وگو با ایسنا،‌ اظهار کرد: پس از احراز هویت پیکرهای باقی مانده از انفجار تروریستی حله، در مجموع در سه3 مرحله 55 شهید این حادثه در استان خوزستان تشییع و تدفین شدند که در مرحله نخست 37 شهید، ‌در مرحله دوم 7 شهید و در مرحله سوم 11 شهید در اهواز و دیگر شهرستان‌ها خاکسپاری شدند. از مجموع شهدای خوزستانی، 36 شهید متعلق به اهواز، 13 شهید متعلق به حمیدیه، سه شهید متعلق به دزفول، دو شهید متعلق به شادگان و یک شهید نیز متعلق به شوش بوده‌اند.

فرجیان ادامه داد:‌ بدین ترتیب شهادت 55 نفر قطعی و پرونده این شهدا از بنیاد شهید خوزستان به بنیاد شهید مرکز ارسال شده و پس از تایید هیات صورت سانحه،حکم شهادت این 55 نفر صادر خواهد شد. ‌پس از احراز هویت و شناسایی 55 شهید خوزستانی،‌ اختلاف آماری بین مفقودان و شهدای شناسایی‌شده وجود داشت. هشت نفر در این حادثه مفقود اعلام شدند که از این تعداد، ‌یک نفر به نام محمد عبادی پس از حادثه به خوزستان بازگشت و در نهایت هفت نفر در لیست مفقودان انفجار حله باقی مانده‌اند.

به ‌منظور بررسی بیشتر محیط و محل حادثه و بیمارستان حله، در روزهای آینده هیاتی از استانداری خوزستان به عراق سفر خواهد کرد تا با همکاری نمایندگان وزارت امور خارجه، وضعیت هفت مفقود خوزستانی انفجار حله نهایی شود. پس از بازگشت این هیات از عراق و اعلام گزارش، تا هفته آینده هفت مفقود این حادثه تعیین تکلیف می‌شوند و در نهایت پرونده‌ها جهت اعلام شهید مفقودالجسد به بنیاد شهید مرکز ارسال خواهد شد. البته هنوز این نتیجه نهایی نشده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :