موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی انرژی

a/110353 :کد

واردات بنزین

قطع واردات بنزین از ابتدای ۹۶

  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۸
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -قطع واردات بنزین از ابتدای ۹۶

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: با بهره برداری از دومین فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس در اواخر سال ۹۶می توانیم ورود ایران را به جمع صادرکنندگان بنزین منطقه و جهان اعلام کند.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران گفت: با بهره برداری از دومین فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس در اواخر سال ۹۶ می توانیم ورود ایران را به جمع صادرکنندگان بنزین منطقه و جهان اعلام کنیم.

 

به گزارش تحلیل ایران عباس کاظمی مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران  اظهار داشت: پالایشگاه ستاره خلیج فارس که به عنوان نخستین و بزرگترین پالایشگاه میعانات گازی منطقه، در ایران در حال ساخت است، دستاوردی بزرگ در صنعت پالایش کشور محسوب می شود.

وی افزود: این پالایشگاه با حجم پالایش 360 هزار بشکه میعانات گازی می تواند نه تنها کشور را بعد از 36 سال واردات بنزین از واردات این فرآورده استراتژیک نفتی بی‌نیاز کند، بلکه ایران را به یکی از صادرکنندگان بنزین در منطقه و جهان تبدیل می کند.

معاون وزیر نفت در خصوص آخرین وضعیت بهره برداری از این پالایشگاه گفت: از مهرماه سال جاری، تولید گازوئیل، نفتا و نفت سفید در این پالایشگاه آغاز شده و تا پایان سال، امکان تولید بنزین در فاز نخست این پالایشگاه با ظرفیت 12 میلیون بشکه در روز فراهم می شود.

وی ادامه داد: از ابتدای سال 96 با تولید بنزین با پالایش 120 هزار بشکه میعانات گازی در فاز نخست پالایشگاه ستاره خلیج فارس، از واردات بنزین بی‌نیاز می شویم.

کاظمی با بیان اینکه "برای آغاز صادرات بنزین باید فاز دوم این پالایشگاه نیز به بهره برداری برسد"، گفت: پیش بینی می شود تا پایان سال 96 شاهد بهره برداری از فاز دوم این پالایشگاه و افزوده شدن 12 میلیون لیتر دیگر به تولید بنزین کشور باشیم.

تسنیم نوشت : وی افزود با بهره برداری از دومین فاز پالایشگاه ستاره خلیج فارس در اواخر سال 96 می توانیم ورود ایران را به جمع صادرکنندگان بنزین منطقه و جهان اعلام کنیم.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :