موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110357 :کد

امریکا و اقاعده

آمریکا، القاعده را برای سرنگونی اسد مسلح کرد

  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۳:۱۰
تعداد بازدید : ۱۷۷   
 تحلیل ایران -آمریکا، القاعده را برای سرنگونی اسد مسلح کرد

نماینده کنگره: سیا جنگجویان وابسته به سازمان تروریستی القاعده را به منظور سرنگون کردن حکومت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه مسلح کرده است.

نماینده کنگره: سیا جنگجویان وابسته به سازمان تروریستی القاعده را به منظور سرنگون کردن حکومت بشار اسد، رئیس جمهور سوریه مسلح کرده است.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک از واشنگتن، تولسی گابارد (Tulsi Gabbard)، نماینده زن کنگره و از کهنه سربازان ارتش آمریکا جمعه شب در صفحه توییتر خود نوشت:« طی چهار سال، سیا به صورت مستقیم و غیر مستقیم در حال مسلح کردن شورشیان به اصطلاح «میانه رو» بود که با القاعده متحد شده بودند تا حکومت سوریه را سرنگون کنند.
 
وی همچنین تاکید کرد: اگر چه باراک اوباما، رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری بعد از ظهر جمعه در مورد نیازهای بشردوستانه مردم شهر حلب سوریه سخنرانی کرد اما او در مورد عملکرد دولت خود به تشدید این بحران حرفی نزد.
 
تولسی گابارد همچنین در صفحه توییتر خود تاکید کرد:« به این دلیل است که من این موضوع «اقدامات برای مسلح کردن تروریست ها را متوقف کنید» را برای پایان دادن به این دیوانگی که باعث درد و رنج بزرگی شده است و منجر به تقویت القاعده می شود، مطرح کردم.»
 
خبرگزاری صدا و سیما نوشت : در تاریخ هشتم دسامبر سال کنونی میلادی، تولسی گابارد موضوع اقدام برای مسلح کردن تروریست ها را متوقف کنید را مطرح کرد که بر اساس آن آمریکا را در استفاده از مالیات دهندگان آمریکایی به منظور فراهم کردن پول، سلاح، آموزش و حمایت اطلاعاتی برای گروههای تروریستی از قبیل گروه تکفیری - صهیونیستی داعش منع می کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :