موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی انرژی

a/110364 :کد

وزارت نفت کویت

بزرگترین شرکت پتروشیمی کویت آغاز به کار کرد

  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۰
تعداد بازدید : ۳۵۷   
 تحلیل ایران -بزرگترین شرکت پتروشیمی کویت آغاز به کار کرد

وزارت نفت کویت همزمان با امضای توافق نفتی وین ، از گسترش فعالیتهای خود در بخش صنایع نفت و گاز با تاسیس بزرگترین کمپانی پتروشیمی کویت خبر داد.

وزارت نفت کویت همزمان با امضای توافق نفتی وین ، از گسترش فعالیتهای خود در بخش صنایع نفت و گاز با تاسیس بزرگترین کمپانی پتروشیمی کویت خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، و به نقل از نشریه الانباء این کمپانی 'شرکت صنایع فراگیر پتروشیمی'نام دارد و مهمترین چارچوب فعالیت آن توسعه بخشیدن به تولید فرآورده های پتروشیمی در کویت است.


مقامات وزارت نفت کویت اعلام کرده اند شرکت جدید کویتی پس از آغاز فعالیت خود که در آینده نزدیک خواهد بود مدیریت پروژه های بزرگی به ارزش مالی بیش از 33 میلیارد دلار را در اختیار خواهد گرفت .


کویت به رغم تحولات کنونی در بازارهای نفت طی دو سال اخیر استراتژی توسعه فعالیتهای نفتی را در دستور کار داشته است .


از سویی دیگر دولت کویت از سرمایه گذاری کلان 18 میلیاردی دلاری در بخش صنایع نفتی با هدف تقویت حجم تولید و افزایش آن تا سال 2020 خبر داده است .


بدر الرفاعی معاون رییس شورای برنامه ریزی کویت در گفت وگو با خبرنگاران با اعلام این مطلب افزود: این پروژه شامل ساخت پالایشگاه جدید الزور است که بزرگترین تاسیسات نفتی کویت و پیشرفته تر از پالایشگاه کنونی الاحمدی خواهد بود .


بنا بر اعلام مقامات کویتی، احداث این پالایشگاه به شکلی صورت می گیرد که در فعالیت آن از سوخت پاک استفاده خواهد شد . پالایشگاه الزور توانایی تولید روزانه 615 هزار بشکه نفت و 340 هزار بشکه فراورده های نفتی را با کیفیت بالا خواهد داشت .


همچنین جمال جعفر مدیر شرکت ملی نفت کویت در گفت و گو با خبرنگاران با تاکید بر اینکه ظرفیت این کشور در زمینه استخراج نفت اکنون به مرز سه میلیون و 100 هزار بشکه رسیده، گفت: کویت تلاش می کنیم با توسعه صنعت نفت، حجم تولید خود را تا سال 2020 به چهار میلیون بشکه در روز برسانیم.


بر اساس آمار ارایه شده از سوی وزارت نفت کویت، سرمایه گذاری در بخش صنایع نفت و گاز و انرژی این کشور در اولویت برنامه های دولت قرار دارد. دولت کویت در نظر دارد در سالهای آینده بیش از 115 میلیارد دلار در صنعت نفت خود سرمایه گذاری کند .


با توجه به این که کویت در پی اعمال راهبردی سه گانه افزایش تولید نفت، توسعه پالایشگاه ها و به جریان انداختن طرح سوخت های پاک (Clean Fuels Peojects) است، شرکت ملی نفت این کشور در نظر دارد تا سال ٢٠٢٢ میلادی، سرمایه گذاری گسترده ای در صنعت نفت انجام دهد.


ایرنا نوشت: از سویی دیگر وزارت تجارت و صنایع کویت با طرح پیشنهادی شرکت دولتی «نفت کویت» (KPC) مبنی بر ایجاد یک شرکت زیرمجموعه برای توسعه و اجرای طرح های مجموعه های پالایشگاهی و پتروشیمی یکپارچه، موافقت کرده است. شرکت جدید موسوم به «صنایع پتروشیمی متمرکز کویت »(Integrated Petrochemical Industries) که برای شروع به کار خود سرمایه ای حدود شش میلیارد دلار در اختیار خواهد داشت، قرار است تعداد زیادی طرح را در حوزه صنایع پایین دستی اجرایی کند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :