موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110368 :کد

هواپیمای عربستانی

اولین هواپیمای عربستانی ویژه جنگ الکترونیک به پرواز درمی‌آید

  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۶:۰۸
تعداد بازدید : ۲۵۳   
 تحلیل ایران -اولین هواپیمای عربستانی ویژه جنگ الکترونیک به پرواز درمی‌آید

شرکت فناوری خطوط هواپیمایی عربستان و شرکت آنتونوف اوکراین اولین هواپیمای مدل ای.ان ۱۳۲ ویژه جنگ الکترونیک و جمع‌آوری اطلاعات را رونمایی کردند.

شرکت فناوری خطوط هواپیمایی عربستان و شرکت آنتونوف اوکراین اولین هواپیمای مدل ای.ان ۱۳۲ ویژه جنگ الکترونیک و جمع‌آوری اطلاعات را رونمایی کردند.

 

به گزارش تحلیل ایران  به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، شرکت فناوری خطوط هواپیمایی صندوق سرمایه‌گذاری عربستان و شرکت آنتونوف اوکراین ساخت اولین هواپیمای مدل ای.ان ۱۳۲ ویژه جنگ الکترونیک و جمع‌آوری اطلاعات را به پایان رساندند.


مراسم پرده برداری رسمی از این هواپیما روز سه‌شنبه با حضور مسئولان دو طرف برگزار خواهد شد.

همچنین آزمایش‌های لازم در این زمینه انجام خواهد شد و مجوز ارسال این هواپیماها و پرواز آنها در آسمان و فرودگاه‌های عربستان تا ماه آوریل ۲۰۱۷ صادر خواهد شد.


این هواپیما نمونه جدیدی از هواپیمای ترابری نظامی ای.ان ۳۲ چند منظوره است. نمونه جدید مجهز به جدیدترین موتورها و لوازم الکتریکی است و توان رقابت با نمونه‌های مشابه خود را دارد.


تعدادی از شرکت‌های وابسته به شرکت توسعه فناوری و سرمایه‌گذاری عربستان در فوریه گذشته عربستان پنج توافقنامه با برخی شرکت‌های متخصص در حوزه فناوری و صنایع به امضا رساندند.


هدف این شرکت‌ها راه‌اندازی پنج شرکت متخصص در زمینه انتقال و بومی‌سازی فناوری‌ها و صنایع پیشرفته در حوزه جنگنده‌ها و هواپیماهای مسافربری، ماهواره‌ها، رادارها و انرژی پاک در عربستان با همکاری شهر علوم و فناوری ملک عبدالعزیز است.


ایسنا نوشت: از جمله توافقنامه‌های امضا شده تاسیس شرکتی عربستانی با مشارکت یک شرکت فناوری خطوط هوایی و شرکتی آمریکایی برای توسعه و تولید هلی کوپترهای چند منظوره مدل بلک هاوک در عربستان است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :