موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110404 :کد

در گردهماییِ شهر اورلاندو؛

واکنش ترامپ به آتش زدن پرچم امریکا

  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۲
تعداد بازدید : ۱۹۴۷   
 تحلیل ایران -واکنش ترامپ به آتش زدن پرچم امریکا

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور منتخب امریکا، از آتش زدن پرچم ایالات‌متحده ابراز ناخشنودی کرده و وعده داده پس از آغاز به کار به‌عنوان رئیس‌جمهور این کشور، دراین‌باره اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

دونالد ترامپ،  رئ   یس‌جمهور منتخب امریکا، از آتش زدن پرچم ایالات‌متحده ابراز ناخشنودی کرده و وعده داده پس از آغاز به کار به‌عنوان رئیس‌جمهور این کشور، دراین‌باره اقدامات لازم را انجام خواهد داد.


به گزارش تحلیل ایران، ترامپ در گردهماییِ شهر اورلاندو در ایالت فلوریدا گفت : «ما باید به سربازهایمان افتخار کنیم. این عمل با محترم شمردن پرچم‌های امریکای باعظمت ما آغاز می‌شود.ما از پرچمی که قهرمان‌هایم      ان برای حفاظت از آن جنگیدند و کشته شدند، دفاع خواهیم کرد.»


ترامپ گفت: «می‌خواهم به شما بگویم که دیدنِ افرادی که پرچممان را به آتش می‌کشند اصلاً به مذاق من خوش نمی‌آید. این کار را اصلاً دوست ندارم. اصلاً دوست ندارم. شما هم (این اقدام را) دوست ندارید. ما باید در این رابطه کاری انجام دهیم.»ترامپ 9 آذر نیز در حساب شخصی خود در توییتر نوشت اگر کسی پرچم امریکا را به آتش بکشد یا زندانی می‌شود و یا با سلب تابعیت، از امریکا اخراج خواهد شد.آتش زدن پرچم امریکا طبق متمم نخست قانون اساسی این کشور در راستای حمایت از آزادی بیان، منع قانونی ندارد.


پرس تی وی نوشت: این در حالی است که برخی نمایندگان کنگرۀ امریکا در چند دهۀ اخیر بارها برای تصویب قوانینی در خصوص ممنوعیت آتش زدن یا بی‌حرمتی به پرچم ک شورشان تلاش کرده‌اند.پس از پیروزی ترامپ در انتخابات، مردم امریکا در شهرهای مختلف به نشانۀ اعتراض پرچم این کشور را به آتش  کشیدند.مردمِ بسیاری از کشورهای دیگر نیز در راستای مخالفت با سیاست‌های مداخله‌جویانۀ امریکا، پرچم این کشور را به آتش می‌کشند.


«داعش را شکست می‌دهیم»

ترامپ در بخش دیگری از سخنان خود با تکرار وعده‌های انتخاباتی خود گفت داعش را شکست خواهد داد.او گفت یکی از اهداف بسیار مهم دولتش مبارزه با داعش و شکت دادن آن است.وی همچنین از سیاست خارجی ایالات‌متحده انتقاد کرد و گفت دولت کنونی بیفکر در امور داخلی بسیاری از کشورها مداخله می‌کند.ترامپ گفت دولت آینده بر تأمین امنیت ملی امریکا متم رکز خواهد بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :