موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110408 :کد

به نقل از رویترز؛

واکنش پکن به اظهارات ترامپ در خصوص زیردریایی

  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ — ۲۱:۱۸
تعداد بازدید : ۲۳۱   
 تحلیل ایران -واکنش پکن به اظهارات ترامپ در خصوص زیردریایی

وزارت دفاع چین به صورت غیر مستقیم به اظهارات دونالد ترامپ در ارتباط با توقیف زیردریایی بدون سرنشین آمریکایی در آبهای چین واکنش نشان داد.

وزارت دفاع چین به صورت غیر مستقیم به اظهارات دونالد ترامپ در ارتباط با  توقیف  زیردریایی بدون سرنشین آمریکایی در آبهای چین واکنش نشان داد.    

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رویترز، وزارت دفاع چین در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی درباره توقیف زیردریایی بدون سرنشین این کشور در آبهای دریای چین جنوبی تاکید کرد که پکن با حضور و نقشه برداری این زیردریایی آمریکایی در آبهای چین مخالف است و در این زمینه هوشیار است.

 

فارس نوشت: با این حال چین گفته است که با مقامات آمریکایی برای بازگرداندن این زیردریایی بدون سرنشین در تماس است.وزارت دفاع چین بدون اشاره مستقیم به اظهارات ترامپ، تاکید کرد که اظهارات غیرمعقول برای حل این مساله کارساز نیست. به دنبال انتشار خبر «توقیف یک زیردریایی بدون سرنشین آمریکایی توسط چین در دریای جنوبی چین»، دونالد ترامپ که چندی است اظهارنظرهای جنجالی علیه پکن به راه انداخته، به این خبر واکنش نشان داد.رئیس جمهور منتخب آمریکا که قرار است از اول بهمن ماه رسما جانشین باراک اوباما شود، چین را به «دزدی» زیردریایی تحقیقاتی آمریکا متهم کرده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :