موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110416 :کد

به نقل از رسانه های خبری قطر؛

انتقاد شدید مصر از قطر

  شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۵ — ۲۳:۰۵
تعداد بازدید : ۲۱۸   
 تحلیل ایران -انتقاد شدید مصر از قطر

وزارت امور خارجه مصر با صدور بیانیه ای با انتقاد مجدد از قطر، این کشور را به دست داشتن در حادثه انفجار در کلیسا متهم کرد .

 

وزارت امور خارجه مصر با صدور بیانیه ای با انتقاد مجدد از قطر، این کشور را به دست داشتن در حادثه انفجار در کلیسا متهم کرد .

 

به گزارش تحلیل ایران و به نقل از رسانه های خبری قطر، دولت مصر تاکید کرده است اطلاعاتی که در مورد انفجار کلیسا در اختیار دارد دقیق است و گروه اخوان المسلمین که عناصر آن در قطر اقامت می کنند قصد ایجاد فتنه و آشوب و بر هم زدن نظم مصر را داشته اند و در انفجار دست دارند.

 

عبداللطیف الزیانی دبیر شورای همکاری خلیج فارس پیش از این اتهام مصر به قطر در زمینه دست داشتن در حادثه انفجار کلیسای مسیحیان قبطی که تعداد زیادی کشته و زخمی بر جای گذاشت ابراز گلایه کرده بود. در پی وقوع انفجاری در کلیسای مرکزی قبطی‌های مصر در قاهره، دست کم 20 تن کشته و 35 تن دیگر زخمی شدند. این انفجار در داخل کلیسای ارتودوکس مسیحیان در منطقه العباسیه قاهره که عبادتگاه و کلیسای اصلی مسیحیان قبطی محسوب می‌شود، به وقوع پیوست.


ایرنا نوشت: آنگونه که برخی مسئولان امنیتی مصر اعلام کرده‌اند، انفجار در سالن کلیسا و هنگام حضور مردم برای نیایش‌های روز یکشنبه رخ داده و ناشی از یک بمب‌گذاری بوده است.پس از این انفجارها نیروهای امنیتی مصر سریعا در منطقه مستقر شده و آنجا را تبدیل به پادگان نظامی کردند و خودروهای امنیت مرکزی و ده‌ها خودروی امدادرسانی و اطفاء حریق در محل مستقر شدند.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :