موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110427 :کد

دولت وفاق ملی لیبی؛

سرت آزاد شد

  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ — ۰۵:۳۳
تعداد بازدید : ۲۳۳   
 تحلیل ایران -سرت آزاد شد

رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی رسما آزادی شهر «سرت» از سیطره گروه تروریستی داعش و پایان عملیات نظامی در این شهر را اعلام کرد.

 

 
رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی رسما آزادی شهر «سرت» از سیطره گروه تروریستی داعش و پایان عملیات نظامی در این شهر را اعلام کرد.

به گزارش تحلیل ایران به نقل از پایگاه النشره، «فایز السراج» رئیس شورای ریاستی دولت وفاق ملی لیبی روز شنبه رسما آزادی شهر «سرت» از سیطره گروه تروریستی داعش و پایان عملیات نظامی در این شهر را اعلام کرد.السراج در سخنانی خطاب به مردم لیبی از فداکاری های نیروهای این کشور در مقابله با گروه تروریستی داعش طی چند ماه گذشته قدردانی کرد. وی همچنین نسبت به پایان دادن به درد و رنج شهروندان این کشور و عمران و آبادانی و بهبود وضعیت اقتصادی در شهرهای لیبی بویژه سرت و بنغازی وعده داد.

گروه تروریستی داعش اوایل سال ۲۰۱۵ بر شهر سرت سیطره یافته و این شهر را به مهمترین پایگاه خود در خارج از عراق و سوریه تبدیل کرد و تعداد زیادی از عناصر خارجی را به این شهر جذب نمود.شهر «سرت» از موقعیت راهبردی در لیبی برخوردار است و در نزدیکی برخی از بزرگترین میدان ها و بنادر نفتی این کشور واقع شده است.مهر نوشت: دولت وفاق ملی لیبی به ریاست فایز السراج ۳۱ ماه مارس گذشته بر اساس توافقنامه الصخیرات امضایی بین طرف های لیبی در مراکش زیرنظر سازمان ملل متحد کار خود را در طرابلس پایتخت لیبی آغاز کرد.این در حالی است که لیبی به دلیل تداوم درگیری ها بین طرف های مختلف همچنان شاهد نا امنی و بی ثباتی است.

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :