موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/110447 :کد

نماینده مردم نهاوند:

نامه ۱۵۰ نماینده مجلس به رئیس جمهور

  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ — ۰۹:۴۹
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -نامه ۱۵۰ نماینده مجلس به رئیس جمهور

۱۵۰ نفر از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار تجدیدنظر در رتبه‌بندی برخی واحدهای دانشگاهی شدند.

 

نماینده مردم نهاوند در مجلس شورای اسلامی گفت: ۱۵۰ نفر از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار تجدیدنظر در رتبه‌بندی برخی واحدهای دانشگاهی شدند.

 


به گزارش تحلیل ایران،  حسن بهرام نیا در گفت‌وگو با تسنیم اظهار داشت: به‌تازگی از طرف وزارت  علوم تحقیقات و فن‌آوری به علت سوء تدبیر و مدیریت و گرایش سیاسی خاص، برخی از واحدهای دانشگاهی سراسر کشور از جایگاه و عنوان واحدهای دانشگاهی به مجتمع دانشگاهی تنزل پیدا کرده‌اند. متأسفانه دانشگاه دولتی نهاوند که مدیران آن با اهداف خاص سیاسی از قبل انتخاب‌ شده بودند شامل این قانون شده و از طرف وزارت علوم این واحد دانشگاهی به مجتمع دانشگاهی تنزل پیداکرده است.

 

بهرام نیا افزود: دانشگاه دولتی نهاوند ازجمله این واحدهای دانشگاهی است که به دلیل عدم رعایت شاخص‌های فوق و عدم توجه و دلسوزی مدیران مربوطه متأسفانه هزینه‌ای سنگین بر توسعه آموزش عالی در نهاوند تحمیل کرده است.عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به همین خاطر به همراه 150 نفر از نمایندگان مجلس در نامه‌ای به رئیس مجلس خواستار تجدیدنظر و بازگشت رتبه بعضی از واحدها دانشگاهی شدیم. دانشگاه دولتی نهاوند در همه زمینه‌ها به همراه 20 دانشگاه دیگر کشور یک درجه تنزل پیدا کرده‌اند .

 

وی عنوان کرد: دانشگاه دولتی نهاوند به همراه 20 دانشگاه کشور شاخصه‌های لازم وزارت علوم را در هنگام امتیازدهی کسب نکردند و به‌جای تلاش مدیران آنها برای ارتقاء جایگاه به یک درجه تنزیل، مجتمع دانشگاهی شده‌اند که این کار آنها هدر دادن بودجه بیت‌المال و رتبه علمی دانشگاهی شهرستان بوده است که باید در محضر مردم و خدا پاسخگو باشند. در این دو نامه که یکی شامل استیضاح و دیگری درخواست از رئیس‌جمهور برای برگرداندن رتبه علمی این دانشگاه‌ها و برخورد با مسببین آنها است خواسته‌ایم که جواب نمایندگان مجلس داده شود در غیر این صورت وزیر علوم استیضاح می‌شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :