موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/110455 :کد

وضعیت پناهجویان

انگلیس از پذیرش کودکان پناهجو سرباز زد

  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ — ۱۰:۵۶
تعداد بازدید : ۲۳۹   
 تحلیل ایران -انگلیس از پذیرش کودکان پناهجو سرباز زد

دولت انگلیس درخواست پذیرش حدود ۲ هزار نفر از کودکان پناهجو را که با تعطیلی اردوگاه کاله فرانسه آواره شده‌اند، رد کرد.

دولت انگلیس درخواست پذیرش حدود 2 هزار نفر از کودکان پناهجو را که با تعطیلی اردوگاه کاله فرانسه آواره شده‌اند، رد کرد.

به گزارش تحلیل ایران ، حدود 1900 کودک و نوجوان هم اکنون در کمپ پناهجویان در کاله فرانسه هستند که منتظرند تا اجازه ورود به انگلستان را کسب کنند. اما مقامات انگلیس که قبلا 750 کودک را پذیرش کرده بودند، این بار از پذیرش این حدود دو هزار کودک باقی مانده سر باز زدند.

«توفیق حسین» یکی از وکلای این کودکان پناهجو در گفت‌وگو با گاردین اعلام کرد: «گزارش‌های رسیده از این امر حکایت دارد که ظاهرا این یک عملیات سازمان‌دهی شده میان وزارت کشور انگلیس و مقامات فرانسوی است. به کودکان آواره در این اردوگاه شفاها گفته شده که با درخواست پناهندگی آنان مخالفت کرده‌اند اما هیچ دلیل کتبی و موجهی در این خصوص ارائه نشده است.»


وزارت کشور انگلیس اعلام کرده که تمامی پرونده‌هایی را که نسبت خانوادگی آنها تأیید شده، منتقل کرده و در حال مشورت با مقامات فرانسه است تا اطمینان حاصل شود که اطلاعات لازم برای درخواست پذیرش پناهندگی به کودکان باقیمانده در فرانسه داده شده است.


العالم نوشت : مقامات فرانسه در تاریخ 24 اکتبر انحلال اردوگاه پناهجویان در شهر کاله را آغاز کردند و قرار بر این شد تا تعدادی از این افراد به انگلیس فرستاده شوند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :