موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/110462 :کد

حزب کارگر

روزنامه تایمز: کوربین با لابیست‌های پ.ک.ک ارتباط دارد

  یکشنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۵ — ۱۲:۰۹
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -روزنامه تایمز: کوربین با لابیست‌های پ.ک.ک ارتباط دارد

روزنامه تایمز رهبر حزب اپوزیسیون انگلیس را به ارتباط داشتن با شبکه‌ای که برای سازمان تروریستی پ.ک.ک اعمال نفوذ می‌کند، متهم ساخت

روزنامه تایمز رهبر حزب اپوزیسیون انگلیس را به ارتباط داشتن با شبکه‌ای که برای سازمان تروریستی پ.ک.ک اعمال نفوذ می‌کند، متهم ساخت؛ سازمان تروریستی‌ای که اخیرا در جریان دو حمله بمب گذاری جان 44 تن را در استانبول گرفت.

 

به گزارش تحلیل ایران ، روزنامه تایمز در مقاله‌ای نوشت: جرمی کوربین، رهبر حزب اپوزیسیون "کارگر" انگلیس و کیت اوسامر، وزیر امور توسعه بین‌الملل در دولت سایه، حامیان کمپین "صلح در کردستان" هستند که بخشی از شبکه گروه‌های مرتبط با حزب "کارگران کردستان ترکیه" موسوم به پ.ک.ک مستقر در انگلیس محسوب می‌شوند. یونیسون، یکی از اتحادیه‌های وابسته به حزب کارگر نیز با این کمپین‌ها ارتباط دارد.


این روزنامه، کوربین و اوسامر را متهم می‌کند که عضو فعال گروه "صلح در کردستان" هستند که ظاهرا از جایگاه‌های سیاسی خود برای پیشبرد برنامه این گروه استفاده کرده‌اند.


کوربین در گذشته پیشنهادی را برای مذاکره به مجلس عوام تقدیم کرده و خواستار حذف نام گروه پ ک ک از فهرست سازمان‌های تروریستی شد. گروه پ ک ک از سال 2001 میلادی در فهرست گروه‌های تروریستی انگلیس قرار دارد.


اوسامر نیز در آوریل سال جاری میلادی میزبان رویداد "آزادی برای عبدالله اوجالان" در مجلس عوام بود.


این در حالی است که دفتر کوربین هنوز نسبت به این اتهام اظهارنظری نکرده است.


اد حسین، مشاور ارشد در موسسه خیریه ادیان تونی بلر گفت: گرایش‌های مارکسیستی گروه تروریستی پ ک ک از سوی جناح چپ حمایت می‌شود. از نظر ما تروریسم برابر است با القاعده یا داعش. تصور عمومی ما پ.ک.ک را به عنوان گروه تروریستی که ترکیه را تهدید می‌کند، نمی‌داند. ماهیت مارکسیستی پ.ک.ک بدان معناست که این گروه از حمایت سیاسی جناح چپ انگلیس از جمله جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر برخوردار است.


ایسنا نوشت : در 12 دسامبر سال جاری میلادی در جریان دو بمب گذاری در استانبول 44 تن که عمدتا پرسنل پلیس بودند، کشته و دست کم 155 تن دیگر زخمی شدند. گروه "بازی‌های آزاد کردستان" یکی از شاخه‌های فرعی پ. ک.ک مسئولیت این حملات را برعهده گرفت.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :