موضوعات ‌مرتبط: سیاسی رصد سیاسی

a/110618 :کد

گفت و گو ظریف و کری

اعتراض به تمدید قانون تحریم‌های ایران

  دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ — ۱۷:۲۸
تعداد بازدید : ۲۴۰   
 تحلیل ایران -اعتراض به تمدید قانون تحریم‌های ایران

سخنگوی دستگاه دیپلماسی از اعتراض وزیر امور خارجه درباره قانون تمدید تحریم ها در گفتگوی تلفنی با همتای آمریکایی اش خبر داد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی از اعتراض وزیر امور خارجه درباره قانون تمدید تحریم ها در گفتگوی تلفنی با همتای آمریکایی اش خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران بهرام قاسمی در نشست خبری درباره محتوای گفتگوی تلفنی محمدجواد ظریف با جان کری گفت: با توجه به وضعیتی که در سنای امریکا پیش آمد و در نهایت به تمدید قانون تحریم های کشورمان منجر شد، در این خصوص وزیر خارجه تذکرات و اعتراضات لازم را که باید از جانب کشورمان انجام می شد انجام داد و رایزنی هایی صورت گرفت.
 
وی همچنین درباره سفر آمانو به تهران و اینکه آیا او حامل پیام خاصی از جانب مقامات کشورمان برای امریکایی ها بود، گفت: سفر آمانو در چارچوب ارتباطات ما با آژانس بین المللی انرژی اتمی صورت گرفت که ارتباطات مستمر بوده و هست. او در دیدار مقامات کشورمان درخصوص وضع کنونی و آینده برجام و نیز ارتباط کشورمان با آژانس تبادل نظر داشت و مطلب خیلی خاصی نبود که پیغام منتقل کند.
 
 قاسمی افزود: رایزنی های فنی لازم میان دو طرف انجام شد و او با اظهار رضایت کامل بر پایبندی کشورمان به تعهداتش در چارچوب برجام تأکید کرد.
 
سخنگوی دستگاه دیپلماسی همچنین درباره اقدامات و واکنش های دیگر کشورمان به نقض برجام از جانب امریکایی ها گفت: همانطور که اعلام شد ما از ابتدای تفاهمات و مذاکرات در برجام برای هر وضعیتی پیش بینی های لازم و طراحی های بهنگام را انجام داده ایم و اکنون نیز برای هر وضعیتی در کشور آمادگی های لازم وجود دارد و طراحی های متناسب را در کشومان خواهیم داشت.
 
وی افزود: ما به تناسب وضعیت و آنچه پیش می آید می توانیم کارمان را ادامه دهیم و اقدام متقابل کنیم و جای نگرانی نیست.
 
قاسمی با اشاره به دستورالعمل اخیر رئیس جمهور به وزیر خارجه و رئیس سازمان ملی اتمی گفت: دستگاه های ذی ربط در چارچوب دستورهای ابلاغی اقدامات لازم را به تناسب وضع کنونی آغاز کرده اند و رصد وضع آینده را نیز در دستور کار داریم تا ببینیم در طرف مقابل چه عکس العملی به وجود می آید و ما چگونه می توانیم مسیر را طی کنیم.
 
خبرگزاری صدا و سیما  نوشت : وی برجام را توافقی چندجانبه دانست و تأکید کرد: هیچ کشوری نمی تواند به تنهایی این توافق را نادیده بگیرد. البته صحبت زیاد می شود اما در عمل کار دشواری است. به ویژه به این علت که کشورهای گوناگون از منظر رابطه با ایران و برجام نگاه های متفاوتی دارند و دیدگاه هایشان را در یکی دو هفته اخیر اعلام کرده اند

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :